Casper VIA F30 Plus vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %33 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 62 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Casper | Tecno |
| Dahili DepolamaFark | 128 GB | 256 GB |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | 256 GB | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Var | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 1.6 Ghz ARM Cortex-A75 | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM) | 8 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 650 MHz | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G57 MP1 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 6x 1.6 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 1.6 Ghz | 2.2 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| Yonga SetiFark | Unisoc T606 | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | Bilgi yok | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.5 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 720x1600 (HD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 20:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Bilgi yok | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 90 Hz | 120 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | IPS LCD | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 270 Ppi | 393 Ppi |
| Renk SayısıFark | 16 Milyon | 1.07 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | Bilgi yok | F1.88 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | Bilgi yok | 1/1.56 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Yok | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 8 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | Bilgi yok | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya Kapasitesi | 5000 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı ŞarjFark | Yok | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | Bilgi yok | 33 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 12 (S) | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | Bilgi yok | HiOS |
| Bluetooth VersiyonuFark | Bilgi yok | 5.3 |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| NFCFark | Bilgi yok | Var |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | 3.5 mm | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB ÖzellikleriFark | Bilgi yok | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 190 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | Bilgi yok | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | Bilgi yok | 7.62 mm |
| YükseklikFark | Bilgi yok | 164.49 mm |
| Antutu SkoruFark | 227.500 | Bilgi yok |
| Bildirim IşığıFark | Var | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Bilgi yok | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Bilgi yok | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör TürüFark | Mono | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman TarihiFark | 2022 | 2024 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| Radyo | Var | Var |
| SAR DeğeriFark | 0.642 Watt/kg | 1.258 Watt/kg |
| Suya DayanıklılıkFark | Yok | Var |


Casper VIA F30 Plus vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.28" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %8.8 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Casper VIA F30 Plus 100 üzerinden 62, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Tecno Camon 30S önde. İki model 22 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Casper VIA F30 Plus ve Tecno Camon 30S): Dahili Depolama: 128 GB vs 256 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 1.6 Ghz ARM Cortex-A75 vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; GPU Frekansı: 650 MHz vs 1000 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MP1 vs Mali-G57 MC2; İkinci İşlemci: 6x 1.6 Ghz ARM Cortex-A55 vs 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Bellek (RAM): 8 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; İkinci Kamera: Var; Kamera Çözünürlüğü: 50 Megapiksel.








