Casper VIA X40 vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %52 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 76 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Casper | Tecno |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | 1 TB | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Var | Yok |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM) | 8 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | Bilgi yok | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU) | Mali-G57 MC2 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemci | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci Hızı | 2.2 Ghz | 2.2 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G99 (MT6789) | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 84.15 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.67 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2400 (FHD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 20:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Bilgi yok | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 403 Ppi | 393 Ppi |
| Renk SayısıFark | 16 Milyon | 1.07 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | F2.0 | F1.88 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | Bilgi yok | 1/1.56 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Yok | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 24 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | Bilgi yok | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya Kapasitesi | 5000 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj Watt | 33 Watt | 33 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 13 (T) | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | Bilgi yok | HiOS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.0 | 5.3 |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| NFC | Var | Var |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | 3.5 mm | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 190 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 76.7 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 7.9 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 165.8 mm | 164.49 mm |
| Bildirim Işığı | Yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Bilgi yok | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Bilgi yok | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör TürüFark | Mono | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman Tarihi | 2024 | 2024 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Yok | Var |
| SAR DeğeriFark | 0.971 Watt/kg | 1.258 Watt/kg |
| Suya DayanıklılıkFark | Yok | Var |


Casper VIA X40 vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.11" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %3.3 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Casper VIA X40 100 üzerinden 76, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Casper VIA X40 önde. İki model 19 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Casper VIA X40 ve Tecno Camon 30S): Yonga Seti: MediaTek Helio G99 (MT6789) vs MediaTek Helio G100; Ekran / Gövde Oranı: 84.15 (yüzde) vs 89.28 (yüzde); Ekran Boyutu: 6.67 inç vs 6.78 inç; Ekran Çözünürlüğü: 1080x2400 (FHD+) Piksel vs 1080x2436 (FHD+) Piksel; Piksel Yoğunluğu: 403 Ppi vs 393 Ppi.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 256 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; Bellek (RAM): 8 GB; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC2; İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55.








