Grundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED vs Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED Karşılaştırması

Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED
Kazanan

Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED

SKOR
15 - 8
61
Benzerlik Puanı

İki ürünün teknik özellikleri %61 oranında birbiriyle aynıdır.

Puan Karşılaştırması

Grundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 78 PuanGrundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 82 PuanGrundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 85 PuanGrundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 80 PuanGrundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 84 PuanSamsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 88 PuanSamsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 92 PuanSamsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 85 PuanSamsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 84 PuanSamsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 82 PuanTasarım veMalzemePerformansTeknoloji veDonanımKullanıcıDeneyimiFiyat /Performans
Tümünü Göster
Grundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED82
Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED86
Teknik Özellikler
MarkaGrundigSamsung
EkranEkran
Ekran BoyutuFark
55" (140 Ekran)
47,5" (121 Ekran)
Ekran Yenileme HızıFark
100 Hz
144 Hz
Piksel YoğunluğuFark
80 ppi
93 ppi
SesSes
Dolby VisionFark
Var
Yok
Ses Çıkış GücüFark
2 x 15 Watt
Bilgi yok
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
Bluetooth VersiyonuFark
Bilgi yok
5.3
ChromecastFark
Var
Bilgi yok
Wi-Fi VersiyonuFark
Bilgi yok
Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Giriş / Çıkış PortlarıGiriş / Çıkış Portları
3.5 mm Kulaklık GirişiFark
Var
Yok
HDMI GirişiFark
3 adet
4 adet
USB GirişiFark
2 adet
3 adet
EnerjiEnerji
Güç TüketimiFark
84 Watt
95 Watt
Enerji SınıfıFark
G
Bilgi yok
BoyutlarBoyutlar
AğırlıkFark
25 kg
5,04 kg
GenişlikFark
122,78 cm
106,93 cm
HacimFark
46.223,91 cm³
26.249,22 cm³
KalınlıkFark
5,25 cm
3,96 cm
UzunlukFark
71,71 cm
61,99 cm
Smart TV / YazılımSmart TV / Yazılım
AlexaFark
Bilgi yok
Var
Apple HomeKit / SiriFark
Bilgi yok
Yok
Google AsistanFark
Bilgi yok
Var
Sesli KomutFark
Bilgi yok
Var
Ön KameraFark
Yok
Bilgi yok
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
Garanti SüresiFark
Bilgi yok
1 yıl
Lansman TarihiFark
Haziran 2023
Nisan 2025
Şarjlı KumandaFark
Yok
Var
Grundig
Marka
Samsung
EkranEkran
55" (140 Ekran)
Ekran BoyutuFark
47,5" (121 Ekran)
100 Hz
Ekran Yenileme HızıFark
144 Hz
80 ppi
Piksel YoğunluğuFark
93 ppi
SesSes
Var
Dolby VisionFark
Yok
2 x 15 Watt
Ses Çıkış GücüFark
Bilgi yok
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
Bilgi yok
Bluetooth VersiyonuFark
5.3
Var
ChromecastFark
Bilgi yok
Bilgi yok
Wi-Fi VersiyonuFark
Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Giriş / Çıkış PortlarıGiriş / Çıkış Portları
Var
3.5 mm Kulaklık GirişiFark
Yok
3 adet
HDMI GirişiFark
4 adet
2 adet
USB GirişiFark
3 adet
EnerjiEnerji
84 Watt
Güç TüketimiFark
95 Watt
G
Enerji SınıfıFark
Bilgi yok
BoyutlarBoyutlar
25 kg
AğırlıkFark
5,04 kg
122,78 cm
GenişlikFark
106,93 cm
46.223,91 cm³
HacimFark
26.249,22 cm³
5,25 cm
KalınlıkFark
3,96 cm
71,71 cm
UzunlukFark
61,99 cm
Smart TV / YazılımSmart TV / Yazılım
Bilgi yok
AlexaFark
Var
Bilgi yok
Apple HomeKit / SiriFark
Yok
Bilgi yok
Google AsistanFark
Var
Bilgi yok
Sesli KomutFark
Var
Yok
Ön KameraFark
Bilgi yok
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
Bilgi yok
Garanti SüresiFark
1 yıl
Haziran 2023
Lansman TarihiFark
Nisan 2025
Yok
Şarjlı KumandaFark
Var

Grundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED vs Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED Ekran Boyutu Karşılaştırması

Grundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED modeli, köşeden köşeye 7.50" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %34.1 daha geniş olduğu anlamına gelir.

Grundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED (55")
Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED (47.5")

Sıkça Sorulan Sorular

Grundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED mi Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED mi daha iyi?

Yapay zeka değerlendirmesinde Grundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED 100 üzerinden 82, Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED ise 86 puan aldı. Bu puana göre Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED önde. İki model 12 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.

Grundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED ve Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED arasındaki farklar neler?

Öne çıkan farklar (sırasıyla Grundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED ve Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED): Ekran Boyutu: 55" (140 Ekran) vs 47,5" (121 Ekran); Ekran Yenileme Hızı: 100 Hz vs 144 Hz; Piksel Yoğunluğu: 80 ppi vs 93 ppi; HDMI Girişi: 3 adet vs 4 adet; USB Girişi: 2 adet vs 3 adet.

Grundig 55GOB9380 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED ve Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED'in ortak özellikleri neler?

Her iki modelde de aynı olan özellikler: Ekran Çözünürlüğü: 3840 x 2160 px; Ekran Teknolojisi: OLED/AMOLED; Çözünürlük Standartı: 4K (UHD); Bit Derinliği: 10 bit; Dikey Görüş Açısı: 178º.