Haier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED vs Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED Karşılaştırması

Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED
Kazanan

Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED

SKOR
22 - 9
46
Benzerlik Puanı

İki ürünün teknik özellikleri %46 oranında birbiriyle aynıdır.

Puan Karşılaştırması

Haier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 82 PuanHaier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 78 PuanHaier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 85 PuanHaier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 80 PuanHaier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 81 PuanSamsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 88 PuanSamsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 92 PuanSamsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 85 PuanSamsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 84 PuanSamsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED: 82 PuanTasarım veMalzemePerformansTeknoloji veDonanımKullanıcıDeneyimiFiyat /Performans
Tümünü Göster
Haier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED81
Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED86
Teknik Özellikler
MarkaHaierSamsung
EkranEkran
Ekran BoyutuFark
55" (140 Ekran)
47,5" (121 Ekran)
Ekran Yenileme HızıFark
120 Hz
144 Hz
Bit DerinliğiFark
Bilgi yok
10 bit
Piksel YoğunluğuFark
80 ppi
93 ppi
Renk SayısıFark
Bilgi yok
1.07 milyon
VRR (FreeSync / G-Sync)Fark
Yok
Bilgi yok
ParlaklıkFark
1.000 Nit
Bilgi yok
Tepki SüresiFark
0,1 ms
Bilgi yok
SesSes
Dolby DigitalFark
Bilgi yok
Var
Dolby Digital PlusFark
Bilgi yok
Var
Dolby VisionFark
Var
Yok
Subwoofer (Bas Hoparlörü)Fark
Yok
Var
DTS:XFark
Yok
Bilgi yok
DTS-HDFark
Yok
Bilgi yok
DTS-HD MasterFark
Yok
Bilgi yok
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
AirPlayFark
Yok
Var
Bluetooth VersiyonuFark
5
5.3
ChromecastFark
Var
Bilgi yok
Wi-Fi VersiyonuFark
Bilgi yok
Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Giriş / Çıkış PortlarıGiriş / Çıkış Portları
HDMI ARC / eARCFark
Bilgi yok
HDMI ARC, HDMI eARC
HDMI VersiyonuFark
Bilgi yok
HDMI 2.1
USB GirişiFark
2 adet
3 adet
EnerjiEnerji
Güç TüketimiFark
230 Watt
95 Watt
BoyutlarBoyutlar
AğırlıkFark
23,76 kg
5,04 kg
GenişlikFark
122,54 cm
106,93 cm
HacimFark
54.243,43 cm³
26.249,22 cm³
KalınlıkFark
5,91 cm
3,96 cm
UzunlukFark
74,9 cm
61,99 cm
AlıcılarAlıcılar
DVB (Alıcı) FormatlarıFark
Bilgi yok
DVB-T (Karasal), DVB-T2 (HD Karasal), DVB-C (Kablo TV), DVB-S (Uydu), DVB-S2 (HD Uydu)
Smart TV / YazılımSmart TV / Yazılım
AlexaFark
Bilgi yok
Var
Apple HomeKit / SiriFark
Bilgi yok
Yok
Google AsistanFark
Bilgi yok
Var
Sesli KomutFark
Bilgi yok
Var
Ön KameraFark
Yok
Bilgi yok
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
Garanti SüresiFark
2 yıl
1 yıl
Işık SensörüFark
Yok
Var
Lansman TarihiFark
Bilgi yok
Nisan 2025
Şarjlı KumandaFark
Yok
Var
Haier
Marka
Samsung
EkranEkran
55" (140 Ekran)
Ekran BoyutuFark
47,5" (121 Ekran)
120 Hz
Ekran Yenileme HızıFark
144 Hz
Bilgi yok
Bit DerinliğiFark
10 bit
80 ppi
Piksel YoğunluğuFark
93 ppi
Bilgi yok
Renk SayısıFark
1.07 milyon
Yok
VRR (FreeSync / G-Sync)Fark
Bilgi yok
1.000 Nit
ParlaklıkFark
Bilgi yok
0,1 ms
Tepki SüresiFark
Bilgi yok
SesSes
Bilgi yok
Dolby DigitalFark
Var
Bilgi yok
Dolby Digital PlusFark
Var
Var
Dolby VisionFark
Yok
Yok
Subwoofer (Bas Hoparlörü)Fark
Var
Yok
DTS:XFark
Bilgi yok
Yok
DTS-HDFark
Bilgi yok
Yok
DTS-HD MasterFark
Bilgi yok
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
Yok
AirPlayFark
Var
5
Bluetooth VersiyonuFark
5.3
Var
ChromecastFark
Bilgi yok
Bilgi yok
Wi-Fi VersiyonuFark
Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Giriş / Çıkış PortlarıGiriş / Çıkış Portları
Bilgi yok
HDMI ARC / eARCFark
HDMI ARC, HDMI eARC
Bilgi yok
HDMI VersiyonuFark
HDMI 2.1
2 adet
USB GirişiFark
3 adet
EnerjiEnerji
230 Watt
Güç TüketimiFark
95 Watt
BoyutlarBoyutlar
23,76 kg
AğırlıkFark
5,04 kg
122,54 cm
GenişlikFark
106,93 cm
54.243,43 cm³
HacimFark
26.249,22 cm³
5,91 cm
KalınlıkFark
3,96 cm
74,9 cm
UzunlukFark
61,99 cm
AlıcılarAlıcılar
Bilgi yok
DVB (Alıcı) FormatlarıFark
DVB-T (Karasal), DVB-T2 (HD Karasal), DVB-C (Kablo TV), DVB-S (Uydu), DVB-S2 (HD Uydu)
Smart TV / YazılımSmart TV / Yazılım
Bilgi yok
AlexaFark
Var
Bilgi yok
Apple HomeKit / SiriFark
Yok
Bilgi yok
Google AsistanFark
Var
Bilgi yok
Sesli KomutFark
Var
Yok
Ön KameraFark
Bilgi yok
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
2 yıl
Garanti SüresiFark
1 yıl
Yok
Işık SensörüFark
Var
Bilgi yok
Lansman TarihiFark
Nisan 2025
Yok
Şarjlı KumandaFark
Var

Haier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED vs Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED Ekran Boyutu Karşılaştırması

Haier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED modeli, köşeden köşeye 7.50" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %34.1 daha geniş olduğu anlamına gelir.

Haier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED (55")
Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED (47.5")

Sıkça Sorulan Sorular

Haier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED mi Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED mi daha iyi?

Yapay zeka değerlendirmesinde Haier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED 100 üzerinden 81, Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED ise 86 puan aldı. Bu puana göre Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED önde. İki model 12 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.

Haier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED ve Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED arasındaki farklar neler?

Öne çıkan farklar (sırasıyla Haier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED ve Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED): Ekran Boyutu: 55" (140 Ekran) vs 47,5" (121 Ekran); Ekran Yenileme Hızı: 120 Hz vs 144 Hz; Piksel Yoğunluğu: 80 ppi vs 93 ppi; Bluetooth Versiyonu: 5 vs 5.3; USB Girişi: 2 adet vs 3 adet.

Haier 55C11 55" 4K (UHD) OLED/AMOLED ve Samsung QN48S90FAE 48" 4K (UHD) OLED/AMOLED'in ortak özellikleri neler?

Her iki modelde de aynı olan özellikler: Ekran Çözünürlüğü: 3840 x 2160 px; Ekran Teknolojisi: OLED/AMOLED; Çözünürlük Standartı: 4K (UHD); Dikey Görüş Açısı: 178º; HDR10: Var.