Honor Turbo (MTN-NX1) vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Honor Turbo (MTN-NX1)
İki ürünün teknik özellikleri %43 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 77 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Honor | Tecno |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| Hafıza Kartı Yuvası | Yok | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 1x 2.3 Ghz ARM Cortex-A720 | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM) | 8 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | Bilgi yok | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Adreno 810 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 3x 2.2 Ghz ARM Cortex-A720 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.3 Ghz | 2.2 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| Üçüncü İşlemciFark | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A520 | Bilgi yok |
| Yonga SetiFark | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4 (SM6650) | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 90.74 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.79 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1200x2640 (FHD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 19.8:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Bilgi yok | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 427 Ppi | 393 Ppi |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | F1.8 | F1.88 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | Bilgi yok | 1/1.56 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Bilgi yok | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 16 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.45 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya CinsiFark | Li-ion Polimer | Bilgi yok |
| Batarya KapasitesiFark | 8560 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 80 Watt | 33 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 16 | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | MagicOS | HiOS |
| Bluetooth ÖzellikleriFark | AAC aptX AptX Adaptive aptX HD BLE LDAC SBC | Bilgi yok |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.2 | 5.3 |
| KızılötesiFark | Bilgi yok | Yok |
| NFC | Var | Var |
| Wi-Fi VersiyonlarıFark | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Var | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 196 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 76.1 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 7.76 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 161.9 mm | 164.49 mm |
| Bildirim Işığı | Yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Bilgi yok | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Bilgi yok | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör Türü | Stereo Çift Hoparlör | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman TarihiFark | 2026 | 2024 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Bilgi yok | Var |
| SAR DeğeriFark | 0.84 Watt/kg | 1.258 Watt/kg |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |


Honor Turbo vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 6.79") sunuyor.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Honor Turbo (MTN-NX1) 100 üzerinden 77, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Honor Turbo (MTN-NX1) önde. İki model 26 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Honor Turbo (MTN-NX1) ve Tecno Camon 30S): Ana İşlemci (CPU): 1x 2.3 Ghz ARM Cortex-A720 vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; Grafik İşlem Birimi (GPU): Adreno 810 vs Mali-G57 MC2; İkinci İşlemci: 3x 2.2 Ghz ARM Cortex-A720 vs 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55; İşlemci Hızı: 2.3 Ghz vs 2.2 Ghz; Yonga Seti: Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4 (SM6650) vs MediaTek Helio G100.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 256 GB; Bellek (RAM): 8 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz.








