Huawei Pura 90s Pro Max vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Huawei Pura 90s Pro Max
İki ürünün teknik özellikleri %31 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Tümünü Göster | 89 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Marka | Huawei | Tecno |
| Dahili DepolamaFark | 512 GB | 256 GB |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | Bilgi yok | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 12 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | Bilgi yok | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Bilgi yok | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | Bilgi yok | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci HızıFark | Bilgi yok | 2.2 Ghz |
| İşlemci MimarisiFark | Bilgi yok | 64 bit |
| Yonga SetiFark | Huawei Kirin 9030S | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 91.27 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.9 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1308x2880 (FHD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 19.8:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Kunlun Glass | Corning Gorilla Glass |
| Ekran TeknolojisiFark | OLED | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 460 Ppi | 393 Ppi |
| Diyafram AralığıFark | F1.4 | F1.88 |
| Kamera Sensör BoyutuFark | Bilgi yok | 1/1.56 inç |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.0 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare HızıFark | Bilgi yok | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS)Fark | Bilgi yok | 30 FPS |
| Batarya KapasitesiFark | 6000 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı Şarj WattFark | 100 Watt | 33 Watt |
| Kablosuz ŞarjFark | Var | Yok |
| Kablosuz Şarj WattFark | 80 Watt | Bilgi yok |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Bilgi yok | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | EMUI | HiOS |
| Bluetooth ÖzellikleriFark | AAC L2HC LDAC SBC | Bilgi yok |
| Bluetooth VersiyonuFark | 6.0 | 5.3 |
| KızılötesiFark | Var | Yok |
| Wi-fi VersiyonlarıFark | Wi-Fi 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| USB VersiyonuFark | Bilgi yok | 2.0 |
| 5GFark | Var | Yok |
| Sim TürüFark | eSIM Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 230.5 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 77.1 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 8.1 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 164 mm | 164.49 mm |
| Gövde MalzemesiFark | Alüminyum | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Cam | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Lansman TarihiFark | 2026 | 2024 |
| RadyoFark | Yok | Var |
| SAR DeğeriFark | 0.99 Watt/kg | 1.258 Watt/kg |
| Suya DayanıklılıkFark | Bilgi yok | Var |


Huawei Pura 90s Pro Max vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Huawei Pura 90s Pro Max modeli, köşeden köşeye 0.12" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %3.6 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Huawei Pura 90s Pro Max 100 üzerinden 89, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Huawei Pura 90s Pro Max önde. İki model 27 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Huawei Pura 90s Pro Max ve Tecno Camon 30S): Dahili Depolama: 512 GB vs 256 GB; Bellek (RAM): 12 GB vs 8 GB; Yonga Seti: Huawei Kirin 9030S vs MediaTek Helio G100; Ekran / Gövde Oranı: 91.27 (yüzde) vs 89.28 (yüzde); Ekran Boyutu: 6.9 inç vs 6.78 inç.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz; Renk Sayısı: 1.07 Milyar; İkinci Kamera: Var; Kamera Çözünürlüğü: 50 Megapiksel.








