Huawei Pura 90s Pro vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Huawei Pura 90s Pro
İki ürünün teknik özellikleri %37 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Tümünü Göster | 84 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Marka | Huawei | Tecno |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | Bilgi yok | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 12 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | Bilgi yok | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Bilgi yok | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | Bilgi yok | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci HızıFark | Bilgi yok | 2.2 Ghz |
| İşlemci MimarisiFark | Bilgi yok | 64 bit |
| Yonga SetiFark | Huawei Kirin 9030S | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.91 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.6 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1256x2760 (FHD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 19.8:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Kunlun Glass 2 | Corning Gorilla Glass |
| Ekran TeknolojisiFark | OLED | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 460 Ppi | 393 Ppi |
| Diyafram AralığıFark | F1.4 | F1.88 |
| Kamera Sensör BoyutuFark | Bilgi yok | 1/1.56 inç |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.0 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare HızıFark | Bilgi yok | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS)Fark | Bilgi yok | 30 FPS |
| Batarya KapasitesiFark | 6000 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı Şarj WattFark | 66 Watt | 33 Watt |
| Kablosuz ŞarjFark | Var | Yok |
| Kablosuz Şarj WattFark | 50 Watt | Bilgi yok |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Bilgi yok | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | EMUI | HiOS |
| Bluetooth ÖzellikleriFark | AAC L2HC LDAC SBC | Bilgi yok |
| Bluetooth VersiyonuFark | 6.0 | 5.3 |
| Wi-fi VersiyonlarıFark | Wi-Fi 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| 5GFark | Var | Yok |
| AğırlıkFark | 213.5 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 74.5 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 8.2 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 157.8 mm | 164.49 mm |
| Gövde MalzemesiFark | Alüminyum | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Bilgi yok | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Lansman TarihiFark | 2026 | 2024 |
| RadyoFark | Yok | Var |
| SAR DeğeriFark | 0.99 Watt/kg | 1.258 Watt/kg |
| Suya DayanıklılıkFark | Bilgi yok | Var |


Huawei Pura 90s Pro vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.18" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %5.5 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Huawei Pura 90s Pro 100 üzerinden 84, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Huawei Pura 90s Pro önde. İki model 24 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Huawei Pura 90s Pro ve Tecno Camon 30S): Bellek (RAM): 12 GB vs 8 GB; Yonga Seti: Huawei Kirin 9030S vs MediaTek Helio G100; Ekran / Gövde Oranı: 89.91 (yüzde) vs 89.28 (yüzde); Ekran Boyutu: 6.6 inç vs 6.78 inç; Ekran Çözünürlüğü: 1256x2760 (FHD+) Piksel vs 1080x2436 (FHD+) Piksel.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 256 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz; Renk Sayısı: 1.07 Milyar; İkinci Kamera: Var.








