Motorola Edge 70 Fusion (XT2605-1) vs Motorola Razr 40 Ultra Karşılaştırması
Motorola Edge 70 Fusion (XT2605-1)
İki ürünün teknik özellikleri %33 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Tümünü Göster | 77 | 84 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Dahili DepolamaFark | 256 GB | 512 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | uMCP | Bilgi yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 1x 2.5 Ghz ARM Cortex-A720 | 1x 3.2 Ghz ARM Cortex-X2 (Kryo) |
| GPU FrekansıFark | Bilgi yok | 900 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Adreno 810 | Adreno |
| İkinci İşlemciFark | 3x 2.4 Ghz ARM Cortex-A720 | 3x 2.8 Ghz ARM Cortex-A710 |
| İşlemci HızıFark | 2.5 Ghz | 3.2 Ghz |
| RAM TipiFark | Bilgi yok | LPDDR5 |
| Üçüncü İşlemciFark | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A520 | 4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A510 |
| Yonga SetiFark | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 (SM7635) | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 (SM8475) |
| Ekran / Gövde OranıFark | 91.16 (yüzde) | 85.01 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.78 inç | 6.9 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1272x2772 (FHD+) Piksel | 1080x2640 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 19.59:9 | 21.9:9 |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass 7i | Corning Gorilla Glass Victus |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 144 Hz | 165 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | AMOLED | P-OLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 450 Ppi | 413 Ppi |
| Diyafram AralığıFark | F1.8 | F1.5 |
| Kamera ÇözünürlüğüFark | 50 Megapiksel | 12 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.56 inç | Bilgi yok |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.2 | F2.4 |
| Ön Kamera Video Kare HızıFark | 30 FPS | 60 FPS |
| Video Kare Hızı (FPS)Fark | 30 FPS | 60 FPS |
| Batarya KapasitesiFark | 5200 miliamper | 3800 miliamper |
| Batarya SüresiFark | 57 saat 39 dakika | Bilgi yok |
| Hızlı Şarj WattFark | 68 Watt | 30 Watt |
| Kablosuz ŞarjFark | Yok | Var |
| Enerji SınıfıFark | A | Bilgi yok |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 16 | Android 13 (T) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | Hello UI | Bilgi yok |
| Bluetooth VersiyonuFark | 6.0 | 5.3 |
| KızılötesiFark | Bilgi yok | Yok |
| USB ÖzellikleriFark | USB OTG | Bilgi yok |
| Hat SayısıFark | Çift Hat | Bilgi yok |
| AğırlıkFark | 177 gram | 188.5 gram |
| GenişlikFark | 75.60 mm | 73.95 mm |
| KalınlıkFark | 7.21 mm | 15.1 mm |
| Kalınlık (Açık Halde)Fark | Bilgi yok | 6.99 mm |
| YükseklikFark | 162.76 mm | 170.83 mm |
| Yükseklik (Açık Halde)Fark | Bilgi yok | 88.42 mm |
| 2. Ön EkranFark | Bilgi yok | Var |
| 2. Ön Ekran BoyutuFark | Bilgi yok | 3.6 inç |
| 2. Ön Ekran ÇözünürlüğüFark | Bilgi yok | 1066x1056 Pixel |
| 2. Ön Ekran YoğunluğuFark | Bilgi yok | 413 Ppi |
| Gövde MalzemesiFark | Plastik (Metalik Görünümlü) | Alüminyum |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Plastik (Cam Görünümlü) | Cam |
| Lansman TarihiFark | 2026 | 2023 |
| RadyoFark | Yok | Bilgi yok |
| Suya / Toza Dayanıklılık SertifikasıFark | IP68 | Bilgi yok |


Motorola Edge 70 Fusion vs Motorola Razr 40 Ultra Ekran Boyutu Karşılaştırması
Motorola Razr 40 Ultra modeli, köşeden köşeye 0.12" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %3.6 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Motorola Edge 70 Fusion (XT2605-1) 100 üzerinden 77, Motorola Razr 40 Ultra ise 84 puan aldı. Bu puana göre Motorola Razr 40 Ultra önde. İki model 31 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Motorola Edge 70 Fusion (XT2605-1) ve Motorola Razr 40 Ultra): Dahili Depolama: 256 GB vs 512 GB; Ana İşlemci (CPU): 1x 2.5 Ghz ARM Cortex-A720 vs 1x 3.2 Ghz ARM Cortex-X2 (Kryo); Grafik İşlem Birimi (GPU): Adreno 810 vs Adreno; İkinci İşlemci: 3x 2.4 Ghz ARM Cortex-A720 vs 3x 2.8 Ghz ARM Cortex-A710; İşlemci Hızı: 2.5 Ghz vs 3.2 Ghz.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Bellek (RAM): 12 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Renk Sayısı: 1.07 Milyar; İkinci Kamera: Var.








