Motorola Edge 70 Fusion (XT2605-1) vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Motorola Edge 70 Fusion (XT2605-1)
İki ürünün teknik özellikleri %44 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Tümünü Göster | 77 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Marka | Motorola | Tecno |
| Dahili Depolama StandartıFark | uMCP | Bilgi yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 1x 2.5 Ghz ARM Cortex-A720 | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 12 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | Bilgi yok | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Adreno 810 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 3x 2.4 Ghz ARM Cortex-A720 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci HızıFark | 2.5 Ghz | 2.2 Ghz |
| Üçüncü İşlemciFark | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A520 | Bilgi yok |
| Yonga SetiFark | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 (SM7635) | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 91.16 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1272x2772 (FHD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 19.59:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass 7i | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 144 Hz | 120 Hz |
| Piksel YoğunluğuFark | 450 Ppi | 393 Ppi |
| Diyafram AralığıFark | F1.8 | F1.88 |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 32 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1440p (Quad HD) 2K |
| Batarya KapasitesiFark | 5200 miliamper | 5000 miliamper |
| Batarya SüresiFark | 57 saat 39 dakika | Bilgi yok |
| Hızlı Şarj WattFark | 68 Watt | 33 Watt |
| Enerji SınıfıFark | A | Bilgi yok |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 16 | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | Hello UI | HiOS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 6.0 | 5.3 |
| KızılötesiFark | Bilgi yok | Yok |
| Wi-Fi VersiyonlarıFark | Wi-Fi 6E (802.11 a/b/g/n/ac/ax) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| 5GFark | Var | Yok |
| Sim TürüFark | eSIM Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 177 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 75.60 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 7.21 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 162.76 mm | 164.49 mm |
| Bildirim IşığıFark | Bilgi yok | Yok |
| Lansman TarihiFark | 2026 | 2024 |
| RadyoFark | Yok | Var |
| SAR DeğeriFark | Bilgi yok | 1.258 Watt/kg |
| Suya / Toza Dayanıklılık SertifikasıFark | IP68 | Bilgi yok |


Motorola Edge 70 Fusion vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 6.78") sunuyor.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Motorola Edge 70 Fusion (XT2605-1) 100 üzerinden 77, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Motorola Edge 70 Fusion (XT2605-1) önde. İki model 27 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Motorola Edge 70 Fusion (XT2605-1) ve Tecno Camon 30S): Ana İşlemci (CPU): 1x 2.5 Ghz ARM Cortex-A720 vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; Bellek (RAM): 12 GB vs 8 GB; Grafik İşlem Birimi (GPU): Adreno 810 vs Mali-G57 MC2; İkinci İşlemci: 3x 2.4 Ghz ARM Cortex-A720 vs 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55; İşlemci Hızı: 2.5 Ghz vs 2.2 Ghz.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 256 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Boyutu: 6.78 inç; Ekran Teknolojisi: AMOLED.








