Motorola Moto G100 vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %31 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Tümünü Göster | 78 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Marka | Motorola | Tecno |
| Dahili DepolamaFark | 128 GB | 256 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | UFS 3.1 | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | 1 TB | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Var | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 1x 3.2 Ghz ARM Cortex-A77 (Kryo 585) | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| GPU FrekansıFark | 670 MHz | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Adreno 650 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 3x 2.4 Ghz ARM Cortex-A77 (Kryo 585) | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci HızıFark | 3.2 Ghz | 2.2 Ghz |
| RAM TipiFark | LPDDR5 | Bilgi yok |
| Üçüncü İşlemciFark | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A55 | Bilgi yok |
| Yonga SetiFark | Qualcomm Snapdragon 870 (SM8250-AC) | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 83.47 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.7 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2520 (FHD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 21:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass 3 | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 90 Hz | 120 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | IPS LCD | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 409 Ppi | 393 Ppi |
| Renk SayısıFark | 16 Milyon | 1.07 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | F1.7 | F1.88 |
| İkinci Ön KameraFark | Var | Bilgi yok |
| İkinci Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 8 Megapiksel | Bilgi yok |
| Kamera ÇözünürlüğüFark | 64 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/2 inç | 1/1.56 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Yok | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 16 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video ÇözünürlüğüFark | 2578p / 6K | 1440p (Quad HD) 2K |
| İkinci Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.4 | Bilgi yok |
| Hızlı Şarj WattFark | 20 Watt | 33 Watt |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 11 (R) | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | Bilgi yok | HiOS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.1 | 5.3 |
| Wi-Fi VersiyonlarıFark | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | 3.5 mm | USB Type-C |
| USB ÖzellikleriFark | Display Port | USB OTG |
| USB VersiyonuFark | USB 3.2 Gen 1 | 2.0 |
| 5GFark | Var | Yok |
| AğırlıkFark | 207 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 73.97 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 9.69 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 168.38 mm | 164.49 mm |
| Bildirim IşığıFark | Bilgi yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Bilgi yok | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Hoparlör TürüFark | Bilgi yok | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman TarihiFark | 2021 | 2024 |
| RadyoFark | Bilgi yok | Var |
| SAR DeğeriFark | Bilgi yok | 1.258 Watt/kg |


Motorola Moto G100 vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.08" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %2.4 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Motorola Moto G100 100 üzerinden 78, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Motorola Moto G100 önde. İki model 33 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Motorola Moto G100 ve Tecno Camon 30S): Dahili Depolama: 128 GB vs 256 GB; Ana İşlemci (CPU): 1x 3.2 Ghz ARM Cortex-A77 (Kryo 585) vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; GPU Frekansı: 670 MHz vs 1000 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Adreno 650 vs Mali-G57 MC2; İkinci İşlemci: 3x 2.4 Ghz ARM Cortex-A77 (Kryo 585) vs 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Bellek (RAM): 8 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; İkinci Kamera: Var; Ön Kamera Diyafram Aralığı: F2.2.








