Nubia Neo 5G vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması

Tecno Camon 30S
Kazanan

Tecno Camon 30S

SKOR
23 - 6
42
Benzerlik Puanı

İki ürünün teknik özellikleri %42 oranında birbiriyle aynıdır.

Puan Karşılaştırması

Nubia Neo 5G: 68 PuanNubia Neo 5G: 74 PuanNubia Neo 5G: 65 PuanNubia Neo 5G: 62 PuanNubia Neo 5G: 76 PuanTecno Camon 30S: 78 PuanTecno Camon 30S: 66 PuanTecno Camon 30S: 72 PuanTecno Camon 30S: 75 PuanTecno Camon 30S: 74 PuanTasarım veMalzemePerformansTeknoloji veDonanımKullanıcıDeneyimiFiyat /Performans
Tümünü Göster
Nubia Neo 5G69
Tecno Camon 30S73
Teknik Özellikler
MarkaNubiaTecno
DonanımDonanım
Ana İşlemci (CPU)Fark
1x 2.7 Ghz ARM Cortex-A76
2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76
GPU FrekansıFark
850 MHz
1000 MHz
Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark
Mali-G57
Mali-G57 MC2
İkinci İşlemciFark
3x 2.3 Ghz ARM Cortex-A76
6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55
İşlemci HızıFark
2.7 Ghz
2.2 Ghz
Üçüncü İşlemciFark
4x 2.1 Ghz ARM Cortex-A55
Bilgi yok
Yonga SetiFark
Unisoc T820
MediaTek Helio G100
EkranEkran
Ekran / Gövde OranıFark
84.98 (yüzde)
89.28 (yüzde)
Ekran BoyutuFark
6.6 inç
6.78 inç
Ekran ÇözünürlüğüFark
1080x2408 (FHD+) Piksel
1080x2436 (FHD+) Piksel
Ekran En - Boy OranıFark
20:9
Bilgi yok
Ekran Koruma StandartıFark
Bilgi yok
Corning Gorilla Glass
Ekran TeknolojisiFark
IPS LCD
AMOLED
Piksel YoğunluğuFark
400 Ppi
393 Ppi
Renk SayısıFark
16 Milyon
1.07 Milyar
KameraKamera
Diyafram AralığıFark
F1.8
F1.88
Kamera Sensör BoyutuFark
Bilgi yok
1/1.56 inç
Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark
Yok
Var
Ön Kamera ÇözünürlüğüFark
8 Megapiksel
13 Megapiksel
Ön Kamera Diyafram AralığıFark
F2.0
F2.2
Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark
1080p (Full HD)
1440p (Quad HD) 2K
Video ÇözünürlüğüFark
1080p (Full HD)
1440p (Quad HD) 2K
Video Kayıt ÖzellikleriFark
Time-lapse (Hyperlapse)
Bilgi yok
Pil ve ŞarjPil ve Şarj
Batarya KapasitesiFark
4500 miliamper
5000 miliamper
Hızlı Şarj WattFark
22.5 Watt
33 Watt
YazılımYazılım
İşletim Sistemi SürümüFark
Android 13 (T)
Android 14 (U)
Kullanıcı ArayüzüFark
My OS
HiOS
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
Bluetooth VersiyonuFark
5.2
5.3
PortlarPortlar
Ses Çıkış Uç TipiFark
3.5 mm
USB Type-C
GSMGSM
5GFark
Var
Yok
BoyutlarBoyutlar
AğırlıkFark
189 gram
180 gram
GenişlikFark
75 mm
74.55 mm
KalınlıkFark
7.98 mm
7.62 mm
YükseklikFark
163.7 mm
164.49 mm
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
Hoparlör TürüFark
Mono
Stereo Çift Hoparlör
Lansman TarihiFark
2023
2024
RadyoFark
Bilgi yok
Var
SAR DeğeriFark
1.037 Watt/kg
1.258 Watt/kg
Suya DayanıklılıkFark
Yok
Var
Nubia Neo 5G
69
İyi
Nubia Neo 5G
Tecno Camon 30S
73
İyi
Tecno Camon 30S
Nubia
Marka
Tecno
DonanımDonanım
1x 2.7 Ghz ARM Cortex-A76
Ana İşlemci (CPU)Fark
2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76
850 MHz
GPU FrekansıFark
1000 MHz
Mali-G57
Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark
Mali-G57 MC2
3x 2.3 Ghz ARM Cortex-A76
İkinci İşlemciFark
6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55
2.7 Ghz
İşlemci HızıFark
2.2 Ghz
4x 2.1 Ghz ARM Cortex-A55
Üçüncü İşlemciFark
Bilgi yok
Unisoc T820
Yonga SetiFark
MediaTek Helio G100
EkranEkran
84.98 (yüzde)
Ekran / Gövde OranıFark
89.28 (yüzde)
6.6 inç
Ekran BoyutuFark
6.78 inç
1080x2408 (FHD+) Piksel
Ekran ÇözünürlüğüFark
1080x2436 (FHD+) Piksel
20:9
Ekran En - Boy OranıFark
Bilgi yok
Bilgi yok
Ekran Koruma StandartıFark
Corning Gorilla Glass
IPS LCD
Ekran TeknolojisiFark
AMOLED
400 Ppi
Piksel YoğunluğuFark
393 Ppi
16 Milyon
Renk SayısıFark
1.07 Milyar
KameraKamera
F1.8
Diyafram AralığıFark
F1.88
Bilgi yok
Kamera Sensör BoyutuFark
1/1.56 inç
Yok
Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark
Var
8 Megapiksel
Ön Kamera ÇözünürlüğüFark
13 Megapiksel
F2.0
Ön Kamera Diyafram AralığıFark
F2.2
1080p (Full HD)
Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark
1440p (Quad HD) 2K
1080p (Full HD)
Video ÇözünürlüğüFark
1440p (Quad HD) 2K
Time-lapse (Hyperlapse)
Video Kayıt ÖzellikleriFark
Bilgi yok
Pil ve ŞarjPil ve Şarj
4500 miliamper
Batarya KapasitesiFark
5000 miliamper
22.5 Watt
Hızlı Şarj WattFark
33 Watt
YazılımYazılım
Android 13 (T)
İşletim Sistemi SürümüFark
Android 14 (U)
My OS
Kullanıcı ArayüzüFark
HiOS
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
5.2
Bluetooth VersiyonuFark
5.3
PortlarPortlar
3.5 mm
Ses Çıkış Uç TipiFark
USB Type-C
GSMGSM
Var
5GFark
Yok
BoyutlarBoyutlar
189 gram
AğırlıkFark
180 gram
75 mm
GenişlikFark
74.55 mm
7.98 mm
KalınlıkFark
7.62 mm
163.7 mm
YükseklikFark
164.49 mm
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
Mono
Hoparlör TürüFark
Stereo Çift Hoparlör
2023
Lansman TarihiFark
2024
Bilgi yok
RadyoFark
Var
1.037 Watt/kg
SAR DeğeriFark
1.258 Watt/kg
Yok
Suya DayanıklılıkFark
Var

Nubia Neo 5G vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması

Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.18" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %5.5 daha geniş olduğu anlamına gelir.

Nubia Neo 5G (6.6")
Tecno Camon 30S (6.78")

Sıkça Sorulan Sorular

Nubia Neo 5G mi Tecno Camon 30S mi daha iyi?

Yapay zeka değerlendirmesinde Nubia Neo 5G 100 üzerinden 69, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Tecno Camon 30S önde. İki model 30 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.

Nubia Neo 5G ve Tecno Camon 30S arasındaki farklar neler?

Öne çıkan farklar (sırasıyla Nubia Neo 5G ve Tecno Camon 30S): Ana İşlemci (CPU): 1x 2.7 Ghz ARM Cortex-A76 vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; GPU Frekansı: 850 MHz vs 1000 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 vs Mali-G57 MC2; İkinci İşlemci: 3x 2.3 Ghz ARM Cortex-A76 vs 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55; İşlemci Hızı: 2.7 Ghz vs 2.2 Ghz.

Nubia Neo 5G ve Tecno Camon 30S'in ortak özellikleri neler?

Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 256 GB; Bellek (RAM): 8 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz.