Nubia V40 Design vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %35 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 60 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Nubia | Tecno |
| Dahili DepolamaFark | 128 GB | 256 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | UFS 2.2 | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | 1 TB | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Var | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.0 Ghz ARM Cortex-A75 | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 4 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 750 MHz | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G57 MP1 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 6x 1.8 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.0 Ghz | 2.2 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| Yonga SetiFark | Unisoc T616 | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 87.84 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.66 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2408 (FHD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 20:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Bilgi yok | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 60 Hz | 120 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | IPS LCD | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 396 Ppi | 393 Ppi |
| Renk SayısıFark | 16 Milyon | 1.07 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | F1.8 | F1.88 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | Bilgi yok | 1/1.56 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Yok | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 8 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.0 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Video Kayıt ÖzellikleriFark | Time-lapse (Hyperlapse) | Bilgi yok |
| Batarya KapasitesiFark | 4500 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 22.5 Watt | 33 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 12 (S) | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | My OS | HiOS |
| Bluetooth VersiyonuFark | Bilgi yok | 5.3 |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| NFC | Var | Var |
| Wi-fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | 3.5 mm | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 183.4 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 74 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 8 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 163 mm | 164.49 mm |
| Antutu SkoruFark | 229.900 | Bilgi yok |
| Bildirim Işığı | Yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Bilgi yok | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Bilgi yok | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör TürüFark | Mono | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman TarihiFark | 2022 | 2024 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| Radyo | Var | Var |
| SAR DeğeriFark | Bilgi yok | 1.258 Watt/kg |
| Suya DayanıklılıkFark | Yok | Var |


Nubia V40 Design vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.12" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %3.6 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Nubia V40 Design 100 üzerinden 60, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Tecno Camon 30S önde. İki model 31 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Nubia V40 Design ve Tecno Camon 30S): Dahili Depolama: 128 GB vs 256 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 2.0 Ghz ARM Cortex-A75 vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; Bellek (RAM): 4 GB vs 8 GB; GPU Frekansı: 750 MHz vs 1000 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MP1 vs Mali-G57 MC2.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; İkinci Kamera: Var; Kamera Çözünürlüğü: 50 Megapiksel; Ön Kamera Video Kare Hızı: 30 FPS.








