Oppo A54 vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %35 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 35 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Oppo | Tecno |
| Dahili DepolamaFark | 128 GB | 256 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | eMMC 5.1 | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | 256 GB | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Var | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 4x 2.3 Ghz ARM Cortex-A53 | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 4 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 680 MHz | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | PowerVR GE8320 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.3 Ghz | 2.2 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | LPDDR4X | Bilgi yok |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio P35 (MT6765) | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 82.29 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.51 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 720x1600 (HD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 20:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Bilgi yok | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 60 Hz | 120 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | IPS LCD | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 270 Ppi | 393 Ppi |
| Renk SayısıFark | 16 Milyon | 1.07 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | F2.2 | F1.88 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | Bilgi yok | 1/1.56 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Yok | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 16 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.0 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya Kapasitesi | 5000 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 18 Watt | 33 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 10 (Q) | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | ColorOS UI | HiOS |
| Bluetooth ÖzellikleriFark | AAC aptX LDAC SBC | Bilgi yok |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.0 | 5.3 |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| NFC | Var | Var |
| Wi-fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | 3.5 mm | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat SayısıFark | Tek Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 192 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 75.7 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 8.4 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 163.6 mm | 164.49 mm |
| Bildirim IşığıFark | Bilgi yok | Yok |
| Gövde Malzemesi | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey) | Plastik (Cam Görünümlü) | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör TürüFark | Bilgi yok | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman TarihiFark | 2021 | 2024 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| Radyo | Var | Var |
| SAR DeğeriFark | 0.83 Watt/kg | 1.258 Watt/kg |
| Suya DayanıklılıkFark | Bilgi yok | Var |


Oppo A54 vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.27" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %8.5 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Oppo A54 100 üzerinden 35, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Tecno Camon 30S önde. İki model 33 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Oppo A54 ve Tecno Camon 30S): Dahili Depolama: 128 GB vs 256 GB; Ana İşlemci (CPU): 4x 2.3 Ghz ARM Cortex-A53 vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; Bellek (RAM): 4 GB vs 8 GB; GPU Frekansı: 680 MHz vs 1000 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): PowerVR GE8320 vs Mali-G57 MC2.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; İkinci Kamera: Var; Ön Kamera Video Kare Hızı: 30 FPS; Video Kare Hızı (FPS): 30 FPS.








