Oppo Reno14 5G vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Oppo Reno14 5G
İki ürünün teknik özellikleri %32 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Tümünü Göster | 73 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Marka | Oppo | Tecno |
| Dahili Depolama StandartıFark | UFS 3.1 | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Bilgi yok | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 1x 3.35 Ghz ARM Cortex-A715 | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 12 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 1303 MHz | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G615 MC6 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 3x ARM Cortex-A715 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci HızıFark | 3.35 Ghz | 2.2 Ghz |
| RAM TipiFark | LPDDR5X | Bilgi yok |
| Üçüncü İşlemciFark | 4x ARM Cortex-A510 | Bilgi yok |
| Yonga SetiFark | MediaTek Dimensity 8350 | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.31 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.59 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1256x2760 (FHD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 19.8:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass 7i | Corning Gorilla Glass |
| Piksel YoğunluğuFark | 460 Ppi | 393 Ppi |
| Diyafram AralığıFark | F1.8 | F1.88 |
| Kamera Sensör BoyutuFark | Bilgi yok | 1/1.56 inç |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 50 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.0 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare HızıFark | 60 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS)Fark | 60 FPS | 30 FPS |
| Batarya KapasitesiFark | 6000 miliamper | 5000 miliamper |
| Batarya SüresiFark | 64 saat 36 dakika | Bilgi yok |
| Hızlı Şarj WattFark | 80 Watt | 33 Watt |
| Enerji SınıfıFark | A | Bilgi yok |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 15 | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | ColorOS UI | HiOS |
| Bluetooth ÖzellikleriFark | AAC aptX aptX HD LDAC LHDC LHDC 5.0 SBC | Bilgi yok |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.4 | 5.3 |
| KızılötesiFark | Var | Yok |
| Wi-fi VersiyonlarıFark | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| 5GFark | Var | Yok |
| Sim TürüFark | eSIM Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 187 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 74.73 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 7.42 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 157.9 mm | 164.49 mm |
| Bildirim IşığıFark | Bilgi yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Alüminyum | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Bilgi yok | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Lansman TarihiFark | 2025 | 2024 |
| RadyoFark | Bilgi yok | Var |
| SAR DeğeriFark | Bilgi yok | 1.258 Watt/kg |
| Suya / Toza Dayanıklılık SertifikasıFark | IP48 | Bilgi yok |
| Suya DayanıklılıkFark | Bilgi yok | Var |


Oppo Reno14 5G vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.19" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %5.8 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Oppo Reno14 5G ve Tecno Camon 30S yapay zeka değerlendirmesinde 100 üzerinden 73 ile aynı puanı aldı. İki model 32 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Oppo Reno14 5G ve Tecno Camon 30S): Ana İşlemci (CPU): 1x 3.35 Ghz ARM Cortex-A715 vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; Bellek (RAM): 12 GB vs 8 GB; GPU Frekansı: 1303 MHz vs 1000 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G615 MC6 vs Mali-G57 MC2; İkinci İşlemci: 3x ARM Cortex-A715 vs 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 256 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz; Ekran Teknolojisi: AMOLED.








