Poco M5s vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %43 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 70 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Poco | Tecno |
| Dahili DepolamaFark | 128 GB | 256 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | UFS 2.2 | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | 1 TB | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Var | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.05 Ghz ARM Cortex-A76 | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 6 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 900 MHz | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G76 MC4 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemci | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.05 Ghz | 2.2 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | LPDDR4X | Bilgi yok |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G95 | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 83.17 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.43 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2400 (FHD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 20:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass 3 | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 60 Hz | 120 Hz |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 409 Ppi | 393 Ppi |
| Renk SayısıFark | 16 Milyon | 1.07 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | F1.79 | F1.88 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera ÇözünürlüğüFark | 64 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.97 inç | 1/1.56 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Yok | Var |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 13 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.45 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya CinsiFark | Li-ion Polimer | Bilgi yok |
| Batarya Kapasitesi | 5000 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj Watt | 33 Watt | 33 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 12 (S) | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | MI UI | HiOS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.0 | 5.3 |
| KızılötesiFark | Var | Yok |
| NFC | Var | Var |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | 3.5 mm | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 178.8 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 74.5 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 8.29 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 160.46 mm | 164.49 mm |
| Antutu SkoruFark | 360.700 | Bilgi yok |
| Bildirim Işığı | Yok | Yok |
| Gövde Malzemesi | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Plastik | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör Türü | Stereo Çift Hoparlör | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman TarihiFark | 2022 | 2024 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| Radyo | Var | Var |
| SAR DeğeriFark | 0.597 Watt/kg | 1.258 Watt/kg |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |


Poco M5s vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.35" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %11.2 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Poco M5s 100 üzerinden 70, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Tecno Camon 30S önde. İki model 31 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Poco M5s ve Tecno Camon 30S): Dahili Depolama: 128 GB vs 256 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 2.05 Ghz ARM Cortex-A76 vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; Bellek (RAM): 6 GB vs 8 GB; GPU Frekansı: 900 MHz vs 1000 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G76 MC4 vs Mali-G57 MC2.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Teknolojisi: AMOLED; İkinci Kamera: Var.








