realme GT7 Pro (RMX5011) vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
realme GT7 Pro (RMX5011)
İki ürünün teknik özellikleri %39 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 89 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Realme | Tecno |
| Dahili DepolamaFark | 512 GB | 256 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | UFS 4.0 | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı Yuvası | Yok | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 4.32 Ghz | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 12 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 1100 MHz | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Adreno 830 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 6x 3.53 Ghz | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 4.32 Ghz | 2.2 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | LPDDR5X | Bilgi yok |
| Yonga SetiFark | Qualcomm Snapdragon 8 Elite | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.26 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran Boyutu | 6.78 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1264x2780 (FHD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 19.8:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Bilgi yok | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | OLED | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 450 Ppi | 393 Ppi |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | F1.8 | F1.88 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.56 inç | 1/1.56 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS) | Var | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 16 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.45 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare HızıFark | 60 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 4320p / 8K | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS)Fark | 24 FPS | 30 FPS |
| Batarya KapasitesiFark | 6500 miliamper | 5000 miliamper |
| Batarya SüresiFark | 75 saat 23 dakika | Bilgi yok |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 120 Watt | 33 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| Enerji SınıfıFark | A | Bilgi yok |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 15 | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | realme UI | HiOS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.4 | 5.3 |
| KızılötesiFark | Var | Yok |
| NFC | Var | Var |
| Wi-Fi VersiyonlarıFark | Wi-Fi 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB VersiyonuFark | Bilgi yok | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Var | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 222.8 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 76.89 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 8.55 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 162.45 mm | 164.49 mm |
| Bildirim Işığı | Yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Alüminyum | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Cam | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör Türü | Stereo Çift Hoparlör | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman Tarihi | 2024 | 2024 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Yok | Var |
| SAR DeğeriFark | 0.99 Watt/kg | 1.258 Watt/kg |
| Suya / Toza Dayanıklılık SertifikasıFark | IP68 | Bilgi yok |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |


realme GT7 Pro vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 6.78") sunuyor.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde realme GT7 Pro (RMX5011) 100 üzerinden 89, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre realme GT7 Pro (RMX5011) önde. İki model 32 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla realme GT7 Pro (RMX5011) ve Tecno Camon 30S): Dahili Depolama: 512 GB vs 256 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 4.32 Ghz vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; Bellek (RAM): 12 GB vs 8 GB; GPU Frekansı: 1100 MHz vs 1000 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Adreno 830 vs Mali-G57 MC2.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Boyutu: 6.78 inç; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz; Renk Sayısı: 1.07 Milyar.








