realme P3 Lite vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %40 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 65 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Realme | Tecno |
| Dahili DepolamaFark | 128 GB | 256 GB |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Bilgi yok | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 1.8 Ghz ARM Cortex-A75 | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 6 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 850 MHz | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G57 MC1 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 6x 1.6 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 1.8 Ghz | 2.2 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| Yonga SetiFark | Unisoc T7250 | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 84.89 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.67 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 720x1604 (HD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 20:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Bilgi yok | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | IPS LCD | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 264 Ppi | 393 Ppi |
| Renk SayısıFark | 16 Milyon | 1.07 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | F1.8 | F1.88 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | Bilgi yok | 1/1.56 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Yok | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 5 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram Aralığı | F2.2 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya KapasitesiFark | 6300 miliamper | 5000 miliamper |
| Batarya SüresiFark | 65 saat 46 dakika | Bilgi yok |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 15 Watt | 33 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| Enerji SınıfıFark | A | Bilgi yok |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 15 | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | realme UI | HiOS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.2 | 5.3 |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| NFC | Var | Var |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | 3.5 mm | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 196 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 75.9 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 7.79 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 165.8 mm | 164.49 mm |
| Bildirim IşığıFark | Var | Yok |
| Gövde Malzemesi | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Bilgi yok | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör Türü | Stereo Çift Hoparlör | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman TarihiFark | 2025 | 2024 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Bilgi yok | Var |
| SAR DeğeriFark | Bilgi yok | 1.258 Watt/kg |
| Suya / Toza Dayanıklılık SertifikasıFark | IP54 | Bilgi yok |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |


realme P3 Lite vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.11" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %3.3 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde realme P3 Lite 100 üzerinden 65, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Tecno Camon 30S önde. İki model 29 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla realme P3 Lite ve Tecno Camon 30S): Dahili Depolama: 128 GB vs 256 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 1.8 Ghz ARM Cortex-A75 vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; Bellek (RAM): 6 GB vs 8 GB; GPU Frekansı: 850 MHz vs 1000 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC1 vs Mali-G57 MC2.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz; İkinci Kamera: Var; Kamera Çözünürlüğü: 50 Megapiksel.








