realme P4 Lite 5G vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %32 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 67 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Realme | Tecno |
| Dahili DepolamaFark | 128 GB | 256 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | eMMC 5.1 | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Var | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.4 Ghz ARM Cortex-A76 | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 4 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 1072 MHz | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU) | Mali-G57 MC2 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemci | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.4 Ghz | 2.2 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | LPDDR4X | Bilgi yok |
| Yonga SetiFark | MediaTek Dimensity 6300 | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 86.73 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.8 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 720x1570 (HD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 19.59:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Panda MN228 | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 144 Hz | 120 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | IPS LCD | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 256 Ppi | 393 Ppi |
| Renk SayısıFark | 16 Milyon | 1.07 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | F2.2 | F1.88 |
| İkinci KameraFark | Bilgi yok | Var |
| Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | Bilgi yok | 1/1.56 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Yok | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 5 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram Aralığı | F2.2 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 720p (HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya KapasitesiFark | 7000 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 15 Watt | 33 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 16 | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | realme UI | HiOS |
| Bluetooth ÖzellikleriFark | AAC aptX aptX HD LDAC LHDC LHDC 5.0 SBC | Bilgi yok |
| Bluetooth Versiyonu | 5.3 | 5.3 |
| KızılötesiFark | Bilgi yok | Yok |
| NFCFark | Bilgi yok | Var |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | 3.5 mm | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Var | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 212 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 78.1 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 8.4 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 166.3 mm | 164.49 mm |
| Bildirim IşığıFark | Bilgi yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Bilgi yok | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Bilgi yok | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör TürüFark | Bilgi yok | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman TarihiFark | 2026 | 2024 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Bilgi yok | Var |
| SAR DeğeriFark | Bilgi yok | 1.258 Watt/kg |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |


realme P4 Lite 5G vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 6.8") sunuyor.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde realme P4 Lite 5G 100 üzerinden 67, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Tecno Camon 30S önde. İki model 29 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla realme P4 Lite 5G ve Tecno Camon 30S): Dahili Depolama: 128 GB vs 256 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 2.4 Ghz ARM Cortex-A76 vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; Bellek (RAM): 4 GB vs 8 GB; GPU Frekansı: 1072 MHz vs 1000 MHz; İşlemci Hızı: 2.4 Ghz vs 2.2 Ghz.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC2; İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ön Kamera Diyafram Aralığı: F2.2.








