realme P4 Power vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
realme P4 Power
İki ürünün teknik özellikleri %40 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 72 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Realme | Tecno |
| Dahili DepolamaFark | 128 GB | 256 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | UFS 3.1 | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı Yuvası | Yok | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 4x 2.6 Ghz ARM Cortex-A78 | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM) | 8 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 1047 MHz | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G615 MC2 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.6 Ghz | 2.2 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | LPDDR4X | Bilgi yok |
| Yonga SetiFark | MediaTek Dimensity 7400 | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 91.11 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.8 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1280x2800 (FHD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass 7i | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 144 Hz | 120 Hz |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 453 Ppi | 393 Ppi |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | F1.8 | F1.88 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | Bilgi yok | 1/1.56 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS) | Var | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 16 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.4 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya KapasitesiFark | 10001 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 80 Watt | 33 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 16 | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | realme UI | HiOS |
| Bluetooth ÖzellikleriFark | AAC aptX aptX HD LDAC LHDC LHDC 5.0 SBC | Bilgi yok |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.4 | 5.3 |
| KızılötesiFark | Var | Yok |
| NFCFark | Bilgi yok | Var |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Var | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 219 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 76.15 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 9.08 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 162.22 mm | 164.49 mm |
| Bildirim IşığıFark | Bilgi yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Bilgi yok | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Bilgi yok | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör Türü | Stereo Çift Hoparlör | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman TarihiFark | 2026 | 2024 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Bilgi yok | Var |
| SAR DeğeriFark | Bilgi yok | 1.258 Watt/kg |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |


realme P4 Power vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 6.8") sunuyor.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde realme P4 Power 100 üzerinden 72, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Tecno Camon 30S önde. İki model 28 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla realme P4 Power ve Tecno Camon 30S): Dahili Depolama: 128 GB vs 256 GB; Ana İşlemci (CPU): 4x 2.6 Ghz ARM Cortex-A78 vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; GPU Frekansı: 1047 MHz vs 1000 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G615 MC2 vs Mali-G57 MC2; İkinci İşlemci: 4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 vs 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Bellek (RAM): 8 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Teknolojisi: AMOLED; Renk Sayısı: 1.07 Milyar.








