Redmi 14R vs Tecno Camon 30S Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %34 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 68 | 73 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Xiaomi | Tecno |
| Dahili DepolamaFark | 128 GB | 256 GB |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | 1 TB | Bilgi yok |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Var | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A78 | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 4 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | Bilgi yok | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Adreno 613 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemci | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci Hızı | 2.2 Ghz | 2.2 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| Yonga SetiFark | Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 (SM4450) | MediaTek Helio G100 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 83.39 (yüzde) | 89.28 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.88 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 720x1640 (HD+) Piksel | 1080x2436 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 20.5:9 | Bilgi yok |
| Ekran Koruma StandartıFark | Bilgi yok | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | IPS LCD | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 260 Ppi | 393 Ppi |
| Renk SayısıFark | 16 Milyon | 1.07 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | F1.8 | F1.88 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | Bilgi yok | 1/1.56 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Yok | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 5 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | Bilgi yok | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Video Kayıt ÖzellikleriFark | Time-lapse (Hyperlapse) | Bilgi yok |
| Batarya KapasitesiFark | 5160 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | Bilgi yok | 33 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Bilgi yok | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | HyperOS | HiOS |
| Bluetooth ÖzellikleriFark | AAC | Bilgi yok |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.0 | 5.3 |
| KızılötesiFark | Bilgi yok | Yok |
| NFCFark | Bilgi yok | Var |
| Wi-fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | 3.5 mm | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Var | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 212.35 gram | 180 gram |
| GenişlikFark | 77.8 mm | 74.55 mm |
| KalınlıkFark | 8.22 mm | 7.62 mm |
| YükseklikFark | 171.88 mm | 164.49 mm |
| Bildirim IşığıFark | Bilgi yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Bilgi yok | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Bilgi yok | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör TürüFark | Bilgi yok | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman Tarihi | 2024 | 2024 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| Radyo | Var | Var |
| SAR DeğeriFark | Bilgi yok | 1.258 Watt/kg |
| Suya DayanıklılıkFark | Bilgi yok | Var |


Redmi 14R vs Tecno Camon 30S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Redmi 14R modeli, köşeden köşeye 0.10" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %3.0 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Redmi 14R 100 üzerinden 68, Tecno Camon 30S ise 73 puan aldı. Bu puana göre Tecno Camon 30S önde. İki model 24 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Redmi 14R ve Tecno Camon 30S): Dahili Depolama: 128 GB vs 256 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A78 vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76; Bellek (RAM): 4 GB vs 8 GB; Grafik İşlem Birimi (GPU): Adreno 613 vs Mali-G57 MC2; Yonga Seti: Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 (SM4450) vs MediaTek Helio G100.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Hızı: 2.2 Ghz; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz.








