Samsung Galaxy A04s (128 GB) vs Samsung Galaxy A55 5G (128 GB) Karşılaştırması

Samsung Galaxy A55 5G (128 GB)
Kazanan

Samsung Galaxy A55 5G (128 GB)

SKOR
22 - 4
39
Benzerlik Puanı

İki ürünün teknik özellikleri %39 oranında birbiriyle aynıdır.

Puan Karşılaştırması

Samsung Galaxy A04s (128 GB): 55 PuanSamsung Galaxy A04s (128 GB): 38 PuanSamsung Galaxy A04s (128 GB): 68 PuanSamsung Galaxy A04s (128 GB): 75 PuanSamsung Galaxy A04s (128 GB): 74 PuanSamsung Galaxy A55 5G (128 GB): 92 PuanSamsung Galaxy A55 5G (128 GB): 84 PuanSamsung Galaxy A55 5G (128 GB): 86 PuanSamsung Galaxy A55 5G (128 GB): 89 PuanSamsung Galaxy A55 5G (128 GB): 84 PuanTasarım veMalzemePerformansTeknoloji veDonanımKullanıcıDeneyimiFiyat /Performans
Tümünü Göster
Samsung Galaxy A04s (128 GB)62
Samsung Galaxy A55 5G (128 GB)87
Teknik Özellikler
DonanımDonanım
Ana İşlemci (CPU)Fark
4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55
4x 2.75 Ghz ARM Cortex-A78
Bellek (RAM)Fark
4 GB
8 GB
Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark
Mali-G52 MP1
Samsung Xclipse 530
İşlemci HızıFark
2.0 Ghz
2.75 Ghz
Yonga SetiFark
Samsung Exynos 850
Samsung Exynos 1480
EkranEkran
Ekran / Gövde OranıFark
80.04 (yüzde)
85.44 (yüzde)
Ekran BoyutuFark
6.5 inç
6.6 inç
Ekran ÇözünürlüğüFark
720x1600 (HD+) Piksel
1080x2340 (FHD+) Piksel
Ekran En - Boy OranıFark
20:9
19.5:9
Ekran Koruma StandartıFark
Bilgi yok
Corning Gorilla Glass Victus+
Ekran Tazeleme HızıFark
90 Hz
120 Hz
Ekran TeknolojisiFark
PLS
Super AMOLED
Piksel YoğunluğuFark
270 Ppi
390 Ppi
KameraKamera
Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark
Yok
Var
Ön Kamera ÇözünürlüğüFark
5 Megapiksel
32 Megapiksel
Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark
1080p (Full HD)
2160p / 4K
Video ÇözünürlüğüFark
1080p (Full HD)
2160p / 4K
Pil ve ŞarjPil ve Şarj
Batarya CinsiFark
Bilgi yok
Lityum Iyon
Hızlı Şarj WattFark
15 Watt
25 Watt
YazılımYazılım
İşletim Sistemi SürümüFark
Android 12 (S)
Android 14 (U)
Kullanıcı ArayüzüFark
Samsung One UI Core
Samsung One UI
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
Bluetooth VersiyonuFark
5.0
5.3
NFCFark
Yok
Var
Wi-fi VersiyonlarıFark
Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
Bilgi yok
PortlarPortlar
Ses Çıkış Uç TipiFark
3.5 mm
USB Type-C
USB ÖzellikleriFark
Bilgi yok
USB OTG
GSMGSM
5GFark
Yok
Var
Sim TürüFark
Nano-SIM
eSIM Nano-SIM
BoyutlarBoyutlar
AğırlıkFark
195 gram
213 gram
GenişlikFark
76.7 mm
77.4 mm
KalınlıkFark
9.1 mm
8.2 mm
YükseklikFark
164.7 mm
161.1 mm
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
Antutu SkoruFark
149.800
1.069.100
Gövde MalzemesiFark
Plastik
Metal
Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark
Plastik
Cam
Hoparlör TürüFark
Mono
Stereo Çift Hoparlör
Lansman TarihiFark
2022
2024
RadyoFark
Bilgi yok
Yok
SAR DeğeriFark
0.521 Watt/kg
0.684 Watt/kg
Wi-Fi VersiyonlarıFark
Bilgi yok
Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
DonanımDonanım
4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55
Ana İşlemci (CPU)Fark
4x 2.75 Ghz ARM Cortex-A78
4 GB
Bellek (RAM)Fark
8 GB
Mali-G52 MP1
Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark
Samsung Xclipse 530
2.0 Ghz
İşlemci HızıFark
2.75 Ghz
Samsung Exynos 850
Yonga SetiFark
Samsung Exynos 1480
EkranEkran
80.04 (yüzde)
Ekran / Gövde OranıFark
85.44 (yüzde)
6.5 inç
Ekran BoyutuFark
6.6 inç
720x1600 (HD+) Piksel
Ekran ÇözünürlüğüFark
1080x2340 (FHD+) Piksel
20:9
Ekran En - Boy OranıFark
19.5:9
Bilgi yok
Ekran Koruma StandartıFark
Corning Gorilla Glass Victus+
90 Hz
Ekran Tazeleme HızıFark
120 Hz
PLS
Ekran TeknolojisiFark
Super AMOLED
270 Ppi
Piksel YoğunluğuFark
390 Ppi
KameraKamera
Yok
Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark
Var
5 Megapiksel
Ön Kamera ÇözünürlüğüFark
32 Megapiksel
1080p (Full HD)
Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark
2160p / 4K
1080p (Full HD)
Video ÇözünürlüğüFark
2160p / 4K
Pil ve ŞarjPil ve Şarj
Bilgi yok
Batarya CinsiFark
Lityum Iyon
15 Watt
Hızlı Şarj WattFark
25 Watt
YazılımYazılım
Android 12 (S)
İşletim Sistemi SürümüFark
Android 14 (U)
Samsung One UI Core
Kullanıcı ArayüzüFark
Samsung One UI
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
5.0
Bluetooth VersiyonuFark
5.3
Yok
NFCFark
Var
Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
Wi-fi VersiyonlarıFark
Bilgi yok
PortlarPortlar
3.5 mm
Ses Çıkış Uç TipiFark
USB Type-C
Bilgi yok
USB ÖzellikleriFark
USB OTG
GSMGSM
Yok
5GFark
Var
Nano-SIM
Sim TürüFark
eSIM Nano-SIM
BoyutlarBoyutlar
195 gram
AğırlıkFark
213 gram
76.7 mm
GenişlikFark
77.4 mm
9.1 mm
KalınlıkFark
8.2 mm
164.7 mm
YükseklikFark
161.1 mm
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
149.800
Antutu SkoruFark
1.069.100
Plastik
Gövde MalzemesiFark
Metal
Plastik
Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark
Cam
Mono
Hoparlör TürüFark
Stereo Çift Hoparlör
2022
Lansman TarihiFark
2024
Bilgi yok
RadyoFark
Yok
0.521 Watt/kg
SAR DeğeriFark
0.684 Watt/kg
Bilgi yok
Wi-Fi VersiyonlarıFark
Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)

Samsung Galaxy A04s (128 GB) vs Samsung Galaxy A55 5G (128 GB) Ekran Boyutu Karşılaştırması

Samsung Galaxy A55 5G (128 GB) modeli, köşeden köşeye 0.10" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %3.1 daha geniş olduğu anlamına gelir.

Samsung Galaxy A04s (128 GB) (6.5")
Samsung Galaxy A55 5G (128 GB) (6.6")

Sıkça Sorulan Sorular

Samsung Galaxy A04s (128 GB) mi Samsung Galaxy A55 5G (128 GB) mi daha iyi?

Yapay zeka değerlendirmesinde Samsung Galaxy A04s (128 GB) 100 üzerinden 62, Samsung Galaxy A55 5G (128 GB) ise 87 puan aldı. Bu puana göre Samsung Galaxy A55 5G (128 GB) önde. İki model 31 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.

Samsung Galaxy A04s (128 GB) ve Samsung Galaxy A55 5G (128 GB) arasındaki farklar neler?

Öne çıkan farklar (sırasıyla Samsung Galaxy A04s (128 GB) ve Samsung Galaxy A55 5G (128 GB)): Ana İşlemci (CPU): 4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 vs 4x 2.75 Ghz ARM Cortex-A78; Bellek (RAM): 4 GB vs 8 GB; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G52 MP1 vs Samsung Xclipse 530; İşlemci Hızı: 2.0 Ghz vs 2.75 Ghz; Yonga Seti: Samsung Exynos 850 vs Samsung Exynos 1480.

Samsung Galaxy A04s (128 GB) ve Samsung Galaxy A55 5G (128 GB)'in ortak özellikleri neler?

Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 128 GB; Hafıza Kartı Kapasitesi: 1 TB; Hafıza Kartı Yuvası: Var; İkinci İşlemci: 4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek.