Samsung Galaxy A35 5G (256 GB) vs Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB) Karşılaştırması

Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB)
Kazanan

Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB)

SKOR
20 - 11
46
Benzerlik Puanı

İki ürünün teknik özellikleri %46 oranında birbiriyle aynıdır.

Puan Karşılaştırması

Samsung Galaxy A35 5G (256 GB): 82 PuanSamsung Galaxy A35 5G (256 GB): 86 PuanSamsung Galaxy A35 5G (256 GB): 91 PuanSamsung Galaxy A35 5G (256 GB): 92 PuanSamsung Galaxy A35 5G (256 GB): 89 PuanSamsung Galaxy S24 Ultra (256 GB): 95 PuanSamsung Galaxy S24 Ultra (256 GB): 98 PuanSamsung Galaxy S24 Ultra (256 GB): 94 PuanSamsung Galaxy S24 Ultra (256 GB): 92 PuanSamsung Galaxy S24 Ultra (256 GB): 86 PuanTasarım veMalzemePerformansTeknoloji veDonanımKullanıcıDeneyimiFiyat /Performans
Tümünü Göster
Samsung Galaxy A35 5G (256 GB)88
Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB)93
Teknik Özellikler
DepolamaDepolama
Dahili Depolama StandartıFark
Bilgi yok
UFS 4.0
Hafıza Kartı KapasitesiFark
1 TB
Bilgi yok
Hafıza Kartı YuvasıFark
Var
Yok
DonanımDonanım
Ana İşlemci (CPU)Fark
4x 2.4 Ghz ARM Cortex-A78
1x 3.39 Ghz ARM Cortex-X4
Bellek (RAM)Fark
8 GB
12 GB
GPU FrekansıFark
Bilgi yok
903 MHz
Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark
Mali-G68 MP5
Adreno (Snapdragon 8 Gen 3)
İkinci İşlemciFark
4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55
Bilgi yok
İşlemci HızıFark
2.4 Ghz
3.39 Ghz
RAM TipiFark
Bilgi yok
LPDDR5X
Üçüncü İşlemciFark
Bilgi yok
2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A520
Yonga SetiFark
Samsung Exynos 1380
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (SM8650-AB/AC)
EkranEkran
Ekran / Gövde OranıFark
84.46 (yüzde)
88.4 (yüzde)
Ekran BoyutuFark
6.6 inç
6.8 inç
Ekran ÇözünürlüğüFark
1080x2340 (FHD+) Piksel
1440x3120 (QHD+) Piksel
Ekran Koruma StandartıFark
Corning Gorilla Glass Victus+
Corning Gorilla Armor
Ekran TeknolojisiFark
Super AMOLED
Dynamic AMOLED
Piksel YoğunluğuFark
390 Ppi
505 Ppi
KameraKamera
Diyafram AralığıFark
F1.8
F1.7
Kamera ÇözünürlüğüFark
50 Megapiksel
200 Megapiksel
Odak UzaklığıFark
Bilgi yok
23 mm
Ön Kamera ÇözünürlüğüFark
13 Megapiksel
12 Megapiksel
Ön Kamera Video Kare HızıFark
30 FPS
60 FPS
Video ÇözünürlüğüFark
2160p / 4K
4320p / 8K
Pil ve ŞarjPil ve Şarj
Hızlı Şarj WattFark
25 Watt
45 Watt
Kablosuz ŞarjFark
Yok
Var
Kablosuz Şarj WattFark
Bilgi yok
15 Watt
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
Wi-fi VersiyonlarıFark
Bilgi yok
Wi-Fi 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be)
PortlarPortlar
USB ÖzellikleriFark
USB OTG
USB OTG Display Port Display Port (4K@60fps)
USB VersiyonuFark
2.0
USB 3.2 Gen 1
GSMGSM
Sim TürüFark
Nano-SIM
eSIM Nano-SIM
BoyutlarBoyutlar
AğırlıkFark
209 gram
232 gram
GenişlikFark
78 mm
79 mm
KalınlıkFark
8.2 mm
8.6 mm
YükseklikFark
161.7 mm
162.3 mm
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
Antutu SkoruFark
815.000
Bilgi yok
Gövde MalzemesiFark
Plastik (Metalik Görünümlü)
Titanyum
SAR DeğeriFark
0.436 Watt/kg
1.056 Watt/kg
Wi-Fi VersiyonlarıFark
Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
Bilgi yok
DepolamaDepolama
Bilgi yok
Dahili Depolama StandartıFark
UFS 4.0
1 TB
Hafıza Kartı KapasitesiFark
Bilgi yok
Var
Hafıza Kartı YuvasıFark
Yok
DonanımDonanım
4x 2.4 Ghz ARM Cortex-A78
Ana İşlemci (CPU)Fark
1x 3.39 Ghz ARM Cortex-X4
8 GB
Bellek (RAM)Fark
12 GB
Bilgi yok
GPU FrekansıFark
903 MHz
Mali-G68 MP5
Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark
Adreno (Snapdragon 8 Gen 3)
4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55
İkinci İşlemciFark
Bilgi yok
2.4 Ghz
İşlemci HızıFark
3.39 Ghz
Bilgi yok
RAM TipiFark
LPDDR5X
Bilgi yok
Üçüncü İşlemciFark
2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A520
Samsung Exynos 1380
Yonga SetiFark
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (SM8650-AB/AC)
EkranEkran
84.46 (yüzde)
Ekran / Gövde OranıFark
88.4 (yüzde)
6.6 inç
Ekran BoyutuFark
6.8 inç
1080x2340 (FHD+) Piksel
Ekran ÇözünürlüğüFark
1440x3120 (QHD+) Piksel
Corning Gorilla Glass Victus+
Ekran Koruma StandartıFark
Corning Gorilla Armor
Super AMOLED
Ekran TeknolojisiFark
Dynamic AMOLED
390 Ppi
Piksel YoğunluğuFark
505 Ppi
KameraKamera
F1.8
Diyafram AralığıFark
F1.7
50 Megapiksel
Kamera ÇözünürlüğüFark
200 Megapiksel
Bilgi yok
Odak UzaklığıFark
23 mm
13 Megapiksel
Ön Kamera ÇözünürlüğüFark
12 Megapiksel
30 FPS
Ön Kamera Video Kare HızıFark
60 FPS
2160p / 4K
Video ÇözünürlüğüFark
4320p / 8K
Pil ve ŞarjPil ve Şarj
25 Watt
Hızlı Şarj WattFark
45 Watt
Yok
Kablosuz ŞarjFark
Var
Bilgi yok
Kablosuz Şarj WattFark
15 Watt
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
Bilgi yok
Wi-fi VersiyonlarıFark
Wi-Fi 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be)
PortlarPortlar
USB OTG
USB ÖzellikleriFark
USB OTG Display Port Display Port (4K@60fps)
2.0
USB VersiyonuFark
USB 3.2 Gen 1
GSMGSM
Nano-SIM
Sim TürüFark
eSIM Nano-SIM
BoyutlarBoyutlar
209 gram
AğırlıkFark
232 gram
78 mm
GenişlikFark
79 mm
8.2 mm
KalınlıkFark
8.6 mm
161.7 mm
YükseklikFark
162.3 mm
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
815.000
Antutu SkoruFark
Bilgi yok
Plastik (Metalik Görünümlü)
Gövde MalzemesiFark
Titanyum
0.436 Watt/kg
SAR DeğeriFark
1.056 Watt/kg
Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
Wi-Fi VersiyonlarıFark
Bilgi yok

Samsung Galaxy A35 5G (256 GB) vs Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB) Ekran Boyutu Karşılaştırması

Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB) modeli, köşeden köşeye 0.20" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %6.2 daha geniş olduğu anlamına gelir.

Samsung Galaxy A35 5G (256 GB) (6.6")
Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB) (6.8")

Sıkça Sorulan Sorular

Samsung Galaxy A35 5G (256 GB) mi Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB) mi daha iyi?

Yapay zeka değerlendirmesinde Samsung Galaxy A35 5G (256 GB) 100 üzerinden 88, Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB) ise 93 puan aldı. Bu puana göre Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB) önde. İki model 26 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.

Samsung Galaxy A35 5G (256 GB) ve Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB) arasındaki farklar neler?

Öne çıkan farklar (sırasıyla Samsung Galaxy A35 5G (256 GB) ve Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB)): Ana İşlemci (CPU): 4x 2.4 Ghz ARM Cortex-A78 vs 1x 3.39 Ghz ARM Cortex-X4; Bellek (RAM): 8 GB vs 12 GB; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G68 MP5 vs Adreno (Snapdragon 8 Gen 3); İşlemci Hızı: 2.4 Ghz vs 3.39 Ghz; Yonga Seti: Samsung Exynos 1380 vs Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (SM8650-AB/AC).

Samsung Galaxy A35 5G (256 GB) ve Samsung Galaxy S24 Ultra (256 GB)'in ortak özellikleri neler?

Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 256 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran En - Boy Oranı: 19.5:9; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz.