Samsung Galaxy A53 5G vs Samsung Galaxy A55 5G (256 GB) Karşılaştırması

Samsung Galaxy A55 5G (256 GB)
Kazanan

Samsung Galaxy A55 5G (256 GB)

SKOR
10 - 7
60
Benzerlik Puanı

İki ürünün teknik özellikleri %60 oranında birbiriyle aynıdır.

Puan Karşılaştırması

Samsung Galaxy A53 5G: 72 PuanSamsung Galaxy A53 5G: 78 PuanSamsung Galaxy A53 5G: 92 PuanSamsung Galaxy A53 5G: 90 PuanSamsung Galaxy A53 5G: 93 PuanSamsung Galaxy A55 5G (256 GB): 92 PuanSamsung Galaxy A55 5G (256 GB): 85 PuanSamsung Galaxy A55 5G (256 GB): 84 PuanSamsung Galaxy A55 5G (256 GB): 90 PuanSamsung Galaxy A55 5G (256 GB): 89 PuanTasarım veMalzemePerformansTeknoloji veDonanımKullanıcıDeneyimiFiyat /Performans
Tümünü Göster
Samsung Galaxy A53 5G85
Samsung Galaxy A55 5G (256 GB)88
Teknik Özellikler
DepolamaDepolama
Dahili DepolamaFark
128 GB
256 GB
DonanımDonanım
Ana İşlemci (CPU)Fark
2x 2.4 Ghz ARM Cortex-A78
4x 2.75 Ghz ARM Cortex-A78
Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark
Mali-G68
Samsung Xclipse 530
İkinci İşlemciFark
6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55
4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55
İşlemci HızıFark
2.4 Ghz
2.75 Ghz
Yonga SetiFark
Samsung Exynos 1280
Samsung Exynos 1480
EkranEkran
Ekran / Gövde OranıFark
85.11 (yüzde)
85.44 (yüzde)
Ekran BoyutuFark
6.5 inç
6.6 inç
Ekran ÇözünürlüğüFark
1080x2400 (FHD+) Piksel
1080x2340 (FHD+) Piksel
Ekran En - Boy OranıFark
20:9
19.5:9
Ekran Koruma StandartıFark
Corning Gorilla Glass 5
Corning Gorilla Glass Victus+
Piksel YoğunluğuFark
407 Ppi
390 Ppi
KameraKamera
Kamera ÇözünürlüğüFark
64 Megapiksel
50 Megapiksel
YazılımYazılım
İşletim Sistemi SürümüFark
Android 12 (S)
Android 14 (U)
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
Bluetooth VersiyonuFark
5.1
5.3
Wi-Fi VersiyonlarıFark
Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
GSMGSM
Sim TürüFark
Nano-SIM
eSIM Nano-SIM
BoyutlarBoyutlar
AğırlıkFark
189 gram
213 gram
GenişlikFark
74.8 mm
77.4 mm
KalınlıkFark
8.1 mm
8.2 mm
YükseklikFark
159.6 mm
161.1 mm
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
Antutu SkoruFark
440.300
1.069.100
Gövde MalzemesiFark
Plastik (Metalik Görünümlü)
Metal
Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark
Plastik (Cam Görünümlü)
Cam
Lansman TarihiFark
2022
2024
SAR DeğeriFark
0.885 Watt/kg
0.684 Watt/kg
Samsung Galaxy A53 5G
85
Çok İyi
Samsung Galaxy A53 5G
DepolamaDepolama
128 GB
Dahili DepolamaFark
256 GB
DonanımDonanım
2x 2.4 Ghz ARM Cortex-A78
Ana İşlemci (CPU)Fark
4x 2.75 Ghz ARM Cortex-A78
Mali-G68
Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark
Samsung Xclipse 530
6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55
İkinci İşlemciFark
4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55
2.4 Ghz
İşlemci HızıFark
2.75 Ghz
Samsung Exynos 1280
Yonga SetiFark
Samsung Exynos 1480
EkranEkran
85.11 (yüzde)
Ekran / Gövde OranıFark
85.44 (yüzde)
6.5 inç
Ekran BoyutuFark
6.6 inç
1080x2400 (FHD+) Piksel
Ekran ÇözünürlüğüFark
1080x2340 (FHD+) Piksel
20:9
Ekran En - Boy OranıFark
19.5:9
Corning Gorilla Glass 5
Ekran Koruma StandartıFark
Corning Gorilla Glass Victus+
407 Ppi
Piksel YoğunluğuFark
390 Ppi
KameraKamera
64 Megapiksel
Kamera ÇözünürlüğüFark
50 Megapiksel
YazılımYazılım
Android 12 (S)
İşletim Sistemi SürümüFark
Android 14 (U)
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
5.1
Bluetooth VersiyonuFark
5.3
Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
Wi-Fi VersiyonlarıFark
Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
GSMGSM
Nano-SIM
Sim TürüFark
eSIM Nano-SIM
BoyutlarBoyutlar
189 gram
AğırlıkFark
213 gram
74.8 mm
GenişlikFark
77.4 mm
8.1 mm
KalınlıkFark
8.2 mm
159.6 mm
YükseklikFark
161.1 mm
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
440.300
Antutu SkoruFark
1.069.100
Plastik (Metalik Görünümlü)
Gövde MalzemesiFark
Metal
Plastik (Cam Görünümlü)
Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark
Cam
2022
Lansman TarihiFark
2024
0.885 Watt/kg
SAR DeğeriFark
0.684 Watt/kg

Samsung Galaxy A53 5G vs Samsung Galaxy A55 5G (256 GB) Ekran Boyutu Karşılaştırması

Samsung Galaxy A55 5G (256 GB) modeli, köşeden köşeye 0.10" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %3.1 daha geniş olduğu anlamına gelir.

Samsung Galaxy A53 5G (6.5")
Samsung Galaxy A55 5G (256 GB) (6.6")

Sıkça Sorulan Sorular

Samsung Galaxy A53 5G mi Samsung Galaxy A55 5G (256 GB) mi daha iyi?

Yapay zeka değerlendirmesinde Samsung Galaxy A53 5G 100 üzerinden 85, Samsung Galaxy A55 5G (256 GB) ise 88 puan aldı. Bu puana göre Samsung Galaxy A55 5G (256 GB) önde. İki model 26 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.

Samsung Galaxy A53 5G ve Samsung Galaxy A55 5G (256 GB) arasındaki farklar neler?

Öne çıkan farklar (sırasıyla Samsung Galaxy A53 5G ve Samsung Galaxy A55 5G (256 GB)): Dahili Depolama: 128 GB vs 256 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 2.4 Ghz ARM Cortex-A78 vs 4x 2.75 Ghz ARM Cortex-A78; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G68 vs Samsung Xclipse 530; İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 vs 4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55; İşlemci Hızı: 2.4 Ghz vs 2.75 Ghz.

Samsung Galaxy A53 5G ve Samsung Galaxy A55 5G (256 GB)'in ortak özellikleri neler?

Her iki modelde de aynı olan özellikler: Hafıza Kartı Kapasitesi: 1 TB; Hafıza Kartı Yuvası: Var; Bellek (RAM): 8 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit.