Tecno Camon 30S vs Vivo V29 Lite 5G Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %47 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 73 | 76 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Tecno | Vivo |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| Hafıza Kartı Yuvası | Yok | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A78 (Kryo 660) |
| Bellek (RAM) | 8 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 1000 MHz | 840 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G57 MC2 | Adreno 619 |
| İkinci İşlemciFark | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 1.8 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci Hızı | 2.2 Ghz | 2.2 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G100 | Qualcomm Snapdragon 695 (SM6375) |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.28 (yüzde) | 90.16 (yüzde) |
| Ekran Boyutu | 6.78 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2436 (FHD+) Piksel | 1080x2400 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | Bilgi yok | 20:9 |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass | Bilgi yok |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 393 Ppi | 388 Ppi |
| Renk SayısıFark | 1.07 Milyar | 16 Milyon |
| Diyafram AralığıFark | F1.88 | F1.79 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera ÇözünürlüğüFark | 50 Megapiksel | 64 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.56 inç | Bilgi yok |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS) | Var | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 16 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.2 | F2.45 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 1080p (Full HD) |
| Video Kare Hızı (FPS)Fark | 30 FPS | 60 FPS |
| Batarya Kapasitesi | 5000 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 33 Watt | 44 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 14 (U) | Android 13 (T) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | HiOS | FunTouch OS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.3 | 5.1 |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| NFC | Var | Var |
| Wi-fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Yok | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 180 gram | 177 gram |
| GenişlikFark | 74.55 mm | 74.79 mm |
| KalınlıkFark | 7.62 mm | 7.89 mm |
| YükseklikFark | 164.49 mm | 164.2 mm |
| Antutu SkoruFark | Bilgi yok | 377.300 |
| Bildirim Işığı | Yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Plastik (Metalik Görünümlü) | Bilgi yok |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Plastik (Cam Görünümlü) | Bilgi yok |
| Hoparlör TürüFark | Stereo Çift Hoparlör | Bilgi yok |
| Lansman TarihiFark | 2024 | 2023 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Var | Yok |
| SAR DeğeriFark | 1.258 Watt/kg | 0.99 Watt/kg |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |


Tecno Camon 30S vs Vivo V29 Lite 5G Ekran Boyutu Karşılaştırması
Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 6.78") sunuyor.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Tecno Camon 30S 100 üzerinden 73, Vivo V29 Lite 5G ise 76 puan aldı. Bu puana göre Vivo V29 Lite 5G önde. İki model 26 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Tecno Camon 30S ve Vivo V29 Lite 5G): Ana İşlemci (CPU): 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 vs 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A78 (Kryo 660); GPU Frekansı: 1000 MHz vs 840 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC2 vs Adreno 619; İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 vs 6x 1.8 Ghz ARM Cortex-A55; Yonga Seti: MediaTek Helio G100 vs Qualcomm Snapdragon 695 (SM6375).
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 256 GB; Bellek (RAM): 8 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Hızı: 2.2 Ghz; İşlemci Mimarisi: 64 bit.








