Tecno Camon 30S vs Vivo V60 Karşılaştırması
Vivo V60
İki ürünün teknik özellikleri %46 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 73 | 76 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Tecno | Vivo |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | Bilgi yok | UFS 2.2 |
| Hafıza Kartı Yuvası | Yok | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 | 1x 2.8 Ghz |
| Bellek (RAM)Fark | 8 GB | 12 GB |
| GPU FrekansıFark | 1000 MHz | 1150 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G57 MC2 | Adreno 722 |
| İkinci İşlemciFark | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 4x 2.4 Ghz |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.2 Ghz | 2.8 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | Bilgi yok | LPDDR4X |
| Üçüncü İşlemciFark | Bilgi yok | 3x 1.8 Ghz |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G100 | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 (SM7750-AB) |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.28 (yüzde) | 87.8 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.78 inç | 6.77 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2436 (FHD+) Piksel | 1080x2392 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | Bilgi yok | 20:9 |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass | Vivo Diamond Shield Glass |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 393 Ppi | 387 Ppi |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| Diyafram Aralığı | F1.88 | F1.88 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.56 inç | 1/1.56 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS) | Var | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram Aralığı | F2.2 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 2160p / 4K |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 2160p / 4K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya CinsiFark | Bilgi yok | Lityum Iyon |
| Batarya KapasitesiFark | 5000 miliamper | 6500 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 33 Watt | 90 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 14 (U) | Android 15 |
| Kullanıcı ArayüzüFark | HiOS | FunTouch OS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.3 | 5.4 |
| KızılötesiFark | Yok | Var |
| NFC | Var | Var |
| Wi-fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Yok | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim TürüFark | Nano-SIM | eSIM Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 180 gram | 200 gram |
| GenişlikFark | 74.55 mm | 76.96 mm |
| KalınlıkFark | 7.62 mm | 7.75 mm |
| YükseklikFark | 164.49 mm | 163.753 mm |
| Bildirim IşığıFark | Yok | Bilgi yok |
| Gövde Malzemesi | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Plastik (Cam Görünümlü) | Cam Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör Türü | Stereo Çift Hoparlör | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman TarihiFark | 2024 | 2025 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Var | Yok |
| SAR DeğeriFark | 1.258 Watt/kg | 0.94 Watt/kg |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |


Tecno Camon 30S vs Vivo V60 Ekran Boyutu Karşılaştırması
Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 6.78") sunuyor.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Tecno Camon 30S 100 üzerinden 73, Vivo V60 ise 76 puan aldı. Bu puana göre Vivo V60 önde. İki model 28 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Tecno Camon 30S ve Vivo V60): Ana İşlemci (CPU): 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 vs 1x 2.8 Ghz; Bellek (RAM): 8 GB vs 12 GB; GPU Frekansı: 1000 MHz vs 1150 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC2 vs Adreno 722; İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 vs 4x 2.4 Ghz.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 256 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz; Ekran Teknolojisi: AMOLED.








