Tecno Camon 30S vs Vivo V70 Elite Karşılaştırması
Vivo V70 Elite
İki ürünün teknik özellikleri %39 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 73 | 83 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Tecno | Vivo |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | Bilgi yok | UFS 4.1 |
| Hafıza Kartı Yuvası | Yok | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 | 1x 3.0 Ghz ARM Cortex-X4 |
| Bellek (RAM)Fark | 8 GB | 12 GB |
| GPU FrekansıFark | 1000 MHz | Bilgi yok |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G57 MC2 | Adreno 735 |
| İkinci İşlemciFark | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 4x 2.8 Ghz ARM Cortex-A720 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.2 Ghz | 3.0 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | Bilgi yok | LPDDR5X |
| Üçüncü İşlemciFark | Bilgi yok | 3x 2.0 Ghz ARM Cortex-A520 |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G100 | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 (SM8635) |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.28 (yüzde) | 90.41 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.78 inç | 6.59 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2436 (FHD+) Piksel | 1260x2750 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | Bilgi yok | 19.59:9 |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass | Bilgi yok |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 393 Ppi | 459 Ppi |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| Diyafram Aralığı | F1.88 | F1.88 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.56 inç | Bilgi yok |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS) | Var | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.2 | F2.0 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 2160p / 4K |
| Ön Kamera Video Kare HızıFark | 30 FPS | Bilgi yok |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 2160p / 4K |
| Video Kare Hızı (FPS)Fark | 30 FPS | 60 FPS |
| Batarya CinsiFark | Bilgi yok | Lityum İyon |
| Batarya KapasitesiFark | 5000 miliamper | 6500 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 33 Watt | 90 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 14 (U) | Android 16 |
| Kullanıcı ArayüzüFark | HiOS | OriginOS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.3 | 5.4 |
| KızılötesiFark | Yok | Var |
| NFC | Var | Var |
| Wi-Fi VersiyonlarıFark | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Bilgi yok |
| Ses Çıkış Uç Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Yok | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 180 gram | 194 gram |
| GenişlikFark | 74.55 mm | 74.33 mm |
| KalınlıkFark | 7.62 mm | 7.59 mm |
| YükseklikFark | 164.49 mm | 157.52 mm |
| Bildirim IşığıFark | Yok | Bilgi yok |
| Gövde MalzemesiFark | Plastik (Metalik Görünümlü) | Alüminyum |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Plastik (Cam Görünümlü) | Cam Fiberglass |
| Hoparlör Türü | Stereo Çift Hoparlör | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman TarihiFark | 2024 | 2026 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Var | Yok |
| SAR DeğeriFark | 1.258 Watt/kg | Bilgi yok |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |


Tecno Camon 30S vs Vivo V70 Elite Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.19" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %5.8 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Tecno Camon 30S 100 üzerinden 73, Vivo V70 Elite ise 83 puan aldı. Bu puana göre Vivo V70 Elite önde. İki model 27 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Tecno Camon 30S ve Vivo V70 Elite): Ana İşlemci (CPU): 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 vs 1x 3.0 Ghz ARM Cortex-X4; Bellek (RAM): 8 GB vs 12 GB; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC2 vs Adreno 735; İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 vs 4x 2.8 Ghz ARM Cortex-A720; İşlemci Hızı: 2.2 Ghz vs 3.0 Ghz.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 256 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz; Ekran Teknolojisi: AMOLED.








