Tecno Camon 30S vs Vivo X200 Ultra Karşılaştırması
Vivo X200 Ultra
İki ürünün teknik özellikleri %36 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 73 | 89 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Tecno | Vivo |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | Bilgi yok | UFS 4.1 |
| Hafıza Kartı Yuvası | Yok | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 | 2x 4.32 Ghz |
| Bellek (RAM)Fark | 8 GB | 12 GB |
| GPU FrekansıFark | 1000 MHz | 1100 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G57 MC2 | Adreno 830 |
| İkinci İşlemciFark | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 3.53 Ghz |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.2 Ghz | 4.32 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | Bilgi yok | LPDDR5X Ultra |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G100 | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.28 (yüzde) | 90.07 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.78 inç | 6.82 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2436 (FHD+) Piksel | 1440x3168 (QHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | Bilgi yok | 19.8:9 |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass | Vivo Armor Glass |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 393 Ppi | 510 Ppi |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | F1.88 | F1.69 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.56 inç | 1/1.28 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS) | Var | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.2 | F2.45 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | Bilgi yok |
| Ön Kamera Video Kare HızıFark | 30 FPS | Bilgi yok |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 4320p / 8K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya CinsiFark | Bilgi yok | Lityum İyon |
| Batarya KapasitesiFark | 5000 miliamper | 6000 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 33 Watt | 90 Watt |
| Kablosuz ŞarjFark | Yok | Var |
| Kablosuz Şarj WattFark | Bilgi yok | 40 Watt |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 14 (U) | Android 15 |
| Kullanıcı ArayüzüFark | HiOS | OriginOS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.3 | 5.4 |
| KızılötesiFark | Yok | Var |
| NFC | Var | Var |
| Wi-Fi VersiyonlarıFark | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be) |
| Ses Çıkış Uç Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB ÖzellikleriFark | USB OTG | USB OTG Display Port |
| USB VersiyonuFark | 2.0 | USB 3.2 Gen 1 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Yok | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 180 gram | 232 gram |
| GenişlikFark | 74.55 mm | 76.76 mm |
| KalınlıkFark | 7.62 mm | 8.69 mm |
| YükseklikFark | 164.49 mm | 163.14 mm |
| Bildirim Işığı | Yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Plastik (Metalik Görünümlü) | Alüminyum |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Plastik (Cam Görünümlü) | Cam |
| Hoparlör Türü | Stereo Çift Hoparlör | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman TarihiFark | 2024 | 2025 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Var | Yok |
| SAR DeğeriFark | 1.258 Watt/kg | Bilgi yok |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |


Tecno Camon 30S vs Vivo X200 Ultra Ekran Boyutu Karşılaştırması
Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 6.82") sunuyor.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Tecno Camon 30S 100 üzerinden 73, Vivo X200 Ultra ise 89 puan aldı. Bu puana göre Vivo X200 Ultra önde. İki model 32 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Tecno Camon 30S ve Vivo X200 Ultra): Ana İşlemci (CPU): 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 vs 2x 4.32 Ghz; Bellek (RAM): 8 GB vs 12 GB; GPU Frekansı: 1000 MHz vs 1100 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC2 vs Adreno 830; İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 vs 6x 3.53 Ghz.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 256 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz; Ekran Teknolojisi: AMOLED.








