Tecno Camon 30S vs Vivo Y02A Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %28 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 73 | 52 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Tecno | Vivo |
| Dahili DepolamaFark | 256 GB | 32 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | Bilgi yok | eMMC 5.1 |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | Bilgi yok | 1 TB |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Yok | Var |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 | 4x 2.3 Ghz ARM Cortex-A53 |
| Bellek (RAM)Fark | 8 GB | 3 GB |
| GPU FrekansıFark | 1000 MHz | 680 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G57 MC2 | PowerVR GE8320 |
| İkinci İşlemciFark | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.2 Ghz | 2.3 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | Bilgi yok | LPDDR4X |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G100 | MediaTek Helio P35 (MT6765) |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.28 (yüzde) | 81.77 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.78 inç | 6.51 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2436 (FHD+) Piksel | 720x1600 (HD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | Bilgi yok | 20:9 |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass | Bilgi yok |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 120 Hz | 60 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | AMOLED | IPS LCD |
| Piksel YoğunluğuFark | 393 Ppi | 270 Ppi |
| Renk SayısıFark | 1.07 Milyar | 16 Milyon |
| Diyafram AralığıFark | F1.88 | F2.0 |
| İkinci KameraFark | Var | Bilgi yok |
| Kamera ÇözünürlüğüFark | 50 Megapiksel | 8 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.56 inç | Bilgi yok |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Var | Yok |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 5 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram Aralığı | F2.2 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 1080p (Full HD) |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Video Kayıt ÖzellikleriFark | Bilgi yok | Time-lapse (Hyperlapse) |
| Batarya Kapasitesi | 5000 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı ŞarjFark | Var | Yok |
| Hızlı Şarj WattFark | 33 Watt | Bilgi yok |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj SoketiFark | USB Type-C | Micro-USB |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 14 (U) | Android 12 (Go Edition) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | HiOS | FunTouch OS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.3 | 5.0 |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| NFCFark | Var | Yok |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | USB Type-C | 3.5 mm |
| USB Bağlantı TipiFark | USB Type-C | Micro-USB |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 180 gram | 186 gram |
| GenişlikFark | 74.55 mm | 75.63 mm |
| KalınlıkFark | 7.62 mm | 8.49 mm |
| YükseklikFark | 164.49 mm | 163.99 mm |
| Bildirim Işığı | Yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Plastik (Cam Görünümlü) | Plastik |
| Hoparlör TürüFark | Stereo Çift Hoparlör | Mono |
| Lansman TarihiFark | 2024 | 2023 |
| Parmak izi OkuyucuFark | Var | Bilgi yok |
| Radyo | Var | Var |
| SAR DeğeriFark | 1.258 Watt/kg | Bilgi yok |
| Suya DayanıklılıkFark | Var | Yok |


Tecno Camon 30S vs Vivo Y02A Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.27" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %8.5 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Tecno Camon 30S 100 üzerinden 73, Vivo Y02A ise 52 puan aldı. Bu puana göre Tecno Camon 30S önde. İki model 34 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Tecno Camon 30S ve Vivo Y02A): Dahili Depolama: 256 GB vs 32 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 vs 4x 2.3 Ghz ARM Cortex-A53; Bellek (RAM): 8 GB vs 3 GB; GPU Frekansı: 1000 MHz vs 680 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC2 vs PowerVR GE8320.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ön Kamera Diyafram Aralığı: F2.2; Ön Kamera Video Kare Hızı: 30 FPS; Video Kare Hızı (FPS): 30 FPS.








