Tecno Camon 30S vs Vivo Y31 Pro 5G Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %35 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 73 | 77 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Tecno | Vivo |
| Dahili DepolamaFark | 256 GB | 128 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | Bilgi yok | UFS 3.1 |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Yok | Bilgi yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 | 4x 2.5 Ghz ARM Cortex-A78 |
| Bellek (RAM) | 8 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 1000 MHz | 1047 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G57 MC2 | Mali-G615 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.2 Ghz | 2.5 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | Bilgi yok | LPDDR4X |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G100 | MediaTek Dimensity 7300 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.28 (yüzde) | 85.85 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.78 inç | 6.72 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2436 (FHD+) Piksel | 1080x2408 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | Bilgi yok | 20:9 |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass | Bilgi yok |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | AMOLED | IPS LCD |
| Piksel Yoğunluğu | 393 Ppi | 393 Ppi |
| Renk SayısıFark | 1.07 Milyar | 16 Milyon |
| Diyafram AralığıFark | F1.88 | F1.8 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.56 inç | Bilgi yok |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Var | Yok |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 8 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.2 | F2.05 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | Bilgi yok |
| Ön Kamera Video Kare HızıFark | 30 FPS | Bilgi yok |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 2160p / 4K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya CinsiFark | Bilgi yok | Lityum İyon |
| Batarya KapasitesiFark | 5000 miliamper | 6500 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 33 Watt | 44 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 14 (U) | Android 15 |
| Kullanıcı ArayüzüFark | HiOS | FunTouch OS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.3 | 5.4 |
| KızılötesiFark | Yok | Var |
| NFCFark | Var | Bilgi yok |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Yok | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 180 gram | 208 gram |
| GenişlikFark | 74.55 mm | 76.3 mm |
| KalınlıkFark | 7.62 mm | 8.19 mm |
| YükseklikFark | 164.49 mm | 165.7 mm |
| Bildirim IşığıFark | Yok | Var |
| Gövde MalzemesiFark | Plastik (Metalik Görünümlü) | Bilgi yok |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Plastik (Cam Görünümlü) | Bilgi yok |
| Hoparlör Türü | Stereo Çift Hoparlör | Stereo Çift Hoparlör |
| Lansman TarihiFark | 2024 | 2025 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Var | Bilgi yok |
| SAR DeğeriFark | 1.258 Watt/kg | Bilgi yok |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |


Tecno Camon 30S vs Vivo Y31 Pro 5G Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.06" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %1.8 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Tecno Camon 30S 100 üzerinden 73, Vivo Y31 Pro 5G ise 77 puan aldı. Bu puana göre Vivo Y31 Pro 5G önde. İki model 26 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Tecno Camon 30S ve Vivo Y31 Pro 5G): Dahili Depolama: 256 GB vs 128 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 vs 4x 2.5 Ghz ARM Cortex-A78; GPU Frekansı: 1000 MHz vs 1047 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC2 vs Mali-G615 MC2; İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 vs 4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Bellek (RAM): 8 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz; Piksel Yoğunluğu: 393 Ppi.








