Tecno Camon 30S vs Vivo Y37 Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %39 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 73 | 67 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Tecno | Vivo |
| Dahili DepolamaFark | 256 GB | 128 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | Bilgi yok | eMMC 5.1 |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | Bilgi yok | 1 TB |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Yok | Var |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 | 2x 2.4 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 8 GB | 4 GB |
| GPU FrekansıFark | 1000 MHz | 1072 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU) | Mali-G57 MC2 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemci | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.2 Ghz | 2.4 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | Bilgi yok | LPDDR4X |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G100 | MediaTek Dimensity 6300 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.28 (yüzde) | 83.11 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.78 inç | 6.56 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2436 (FHD+) Piksel | 720x1612 (HD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | Bilgi yok | 20:9 |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass | Bilgi yok |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 120 Hz | 90 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | AMOLED | IPS LCD |
| Piksel YoğunluğuFark | 393 Ppi | 269 Ppi |
| Renk SayısıFark | 1.07 Milyar | 16 Milyon |
| Diyafram AralığıFark | F1.88 | F2.2 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera ÇözünürlüğüFark | 50 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.56 inç | Bilgi yok |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Var | Yok |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 5 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram Aralığı | F2.2 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 1080p (Full HD) |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya CinsiFark | Bilgi yok | Lityum İyon |
| Batarya Kapasitesi | 5000 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 33 Watt | 15 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi Sürümü | Android 14 (U) | Android 14 (U) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | HiOS | Bilgi yok |
| Bluetooth ÖzellikleriFark | Bilgi yok | AAC aptX aptX HD LDAC SBC |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.3 | 5.4 |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| NFCFark | Var | Bilgi yok |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | USB Type-C | 3.5 mm |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Yok | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 180 gram | 185 gram |
| GenişlikFark | 74.55 mm | 75.58 mm |
| KalınlıkFark | 7.62 mm | 8.39 mm |
| YükseklikFark | 164.49 mm | 163.63 mm |
| Bildirim Işığı | Yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Plastik (Metalik Görünümlü) | Bilgi yok |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Plastik (Cam Görünümlü) | Bilgi yok |
| Hoparlör TürüFark | Stereo Çift Hoparlör | Bilgi yok |
| Lansman Tarihi | 2024 | 2024 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Var | Bilgi yok |
| SAR DeğeriFark | 1.258 Watt/kg | Bilgi yok |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |


Tecno Camon 30S vs Vivo Y37 Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.22" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %6.8 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Tecno Camon 30S 100 üzerinden 73, Vivo Y37 ise 67 puan aldı. Bu puana göre Tecno Camon 30S önde. İki model 25 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Tecno Camon 30S ve Vivo Y37): Dahili Depolama: 256 GB vs 128 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 vs 2x 2.4 Ghz ARM Cortex-A76; Bellek (RAM): 8 GB vs 4 GB; GPU Frekansı: 1000 MHz vs 1072 MHz; İşlemci Hızı: 2.2 Ghz vs 2.4 Ghz.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC2; İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; İkinci Kamera: Var.








