Tecno Camon 30S vs Vivo Y76 5G Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %32 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 73 | 70 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Tecno | Vivo |
| Dahili DepolamaFark | 256 GB | 128 GB |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Yok | Var |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 | 2x 2.27 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM) | 8 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 1000 MHz | 955 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU) | Mali-G57 MC2 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemci | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci Hızı | 2.2 Ghz | 2.2 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G100 | MediaTek Dimensity 700 (MT6833) |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.28 (yüzde) | 84.39 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.78 inç | 6.58 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2436 (FHD+) Piksel | 1080x2408 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | Bilgi yok | 20:9 |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass | Bilgi yok |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 120 Hz | 60 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | AMOLED | IPS LCD |
| Piksel YoğunluğuFark | 393 Ppi | 401 Ppi |
| Renk SayısıFark | 1.07 Milyar | 16 Milyon |
| Diyafram AralığıFark | F1.88 | F1.8 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.56 inç | Bilgi yok |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Var | Yok |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 16 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.2 | F2.0 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | Bilgi yok |
| Ön Kamera Video Kare HızıFark | 30 FPS | Bilgi yok |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | Bilgi yok |
| Video Kare Hızı (FPS)Fark | 30 FPS | Bilgi yok |
| Batarya KapasitesiFark | 5000 miliamper | 4100 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 33 Watt | 44 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 14 (U) | Android 11 (R) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | HiOS | FunTouch OS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.3 | 5.1 |
| KızılötesiFark | Yok | Bilgi yok |
| NFCFark | Var | Bilgi yok |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | USB Type-C | 3.5 mm |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Yok | Var |
| Hat SayısıFark | Çift Hat | Bilgi yok |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 180 gram | 175 gram |
| GenişlikFark | 74.55 mm | 75 mm |
| KalınlıkFark | 7.62 mm | 7.79 mm |
| YükseklikFark | 164.49 mm | 163.84 mm |
| Bildirim IşığıFark | Yok | Bilgi yok |
| Gövde MalzemesiFark | Plastik (Metalik Görünümlü) | Bilgi yok |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Plastik (Cam Görünümlü) | Bilgi yok |
| Hoparlör TürüFark | Stereo Çift Hoparlör | Bilgi yok |
| Lansman TarihiFark | 2024 | 2021 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| Radyo | Var | Var |
| SAR DeğeriFark | 1.258 Watt/kg | Bilgi yok |
| Suya DayanıklılıkFark | Var | Yok |


Tecno Camon 30S vs Vivo Y76 5G Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.20" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %6.2 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Tecno Camon 30S 100 üzerinden 73, Vivo Y76 5G ise 70 puan aldı. Bu puana göre Tecno Camon 30S önde. İki model 25 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Tecno Camon 30S ve Vivo Y76 5G): Dahili Depolama: 256 GB vs 128 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 vs 2x 2.27 Ghz ARM Cortex-A76; GPU Frekansı: 1000 MHz vs 955 MHz; Yonga Seti: MediaTek Helio G100 vs MediaTek Dimensity 700 (MT6833); Ekran / Gövde Oranı: 89.28 (yüzde) vs 84.39 (yüzde).
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Bellek (RAM): 8 GB; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC2; İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Hızı: 2.2 Ghz.








