Tecno Camon 30S vs Xiaomi 17 Max Karşılaştırması
Xiaomi 17 Max
İki ürünün teknik özellikleri %34 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 73 | 92 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Tecno | Xiaomi |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | Bilgi yok | UFS 4.1 |
| Hafıza Kartı Yuvası | Yok | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 | 2x 4.6 Ghz |
| Bellek (RAM)Fark | 8 GB | 12 GB |
| GPU FrekansıFark | 1000 MHz | 1200 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G57 MC2 | Adreno 840 |
| İkinci İşlemciFark | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 3.62 Ghz |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.2 Ghz | 4.6 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | Bilgi yok | LPDDR5X |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G100 | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.28 (yüzde) | 92.07 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.78 inç | 6.9 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2436 (FHD+) Piksel | 1200x2608 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | Bilgi yok | 19.5:9 |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass | Xiaomi Dragon Crystal Glass 3 |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 393 Ppi | 420 Ppi |
| Renk SayısıFark | 1.07 Milyar | 68 Milyar |
| Diyafram AralığıFark | F1.88 | F1.65 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera ÇözünürlüğüFark | 50 Megapiksel | 200 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.56 inç | 1/1.4 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS) | Var | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 32 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram Aralığı | F2.2 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 2160p / 4K |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 4320p / 8K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya KapasitesiFark | 5000 miliamper | 8000 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 33 Watt | 100 Watt |
| Kablosuz ŞarjFark | Yok | Var |
| Kablosuz Şarj WattFark | Bilgi yok | 50 Watt |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 14 (U) | Android 16 |
| Kullanıcı ArayüzüFark | HiOS | HyperOS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.3 | 5.4 |
| KızılötesiFark | Yok | Var |
| NFC | Var | Var |
| Wi-fi VersiyonlarıFark | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be) |
| Ses Çıkış Uç Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB VersiyonuFark | 2.0 | USB 3.2 Gen 1 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Yok | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 180 gram | 225 gram |
| GenişlikFark | 74.55 mm | 77.6 mm |
| KalınlıkFark | 7.62 mm | 8.2 mm |
| YükseklikFark | 164.49 mm | 162.9 mm |
| Bildirim IşığıFark | Yok | Bilgi yok |
| Gövde MalzemesiFark | Plastik (Metalik Görünümlü) | Alüminyum |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Plastik (Cam Görünümlü) | Cam Fiberglass |
| Hoparlör TürüFark | Stereo Çift Hoparlör | Stereo |
| Lansman TarihiFark | 2024 | 2026 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Var | Yok |
| SAR DeğeriFark | 1.258 Watt/kg | Bilgi yok |
| Suya DayanıklılıkFark | Var | Bilgi yok |


Tecno Camon 30S vs Xiaomi 17 Max Ekran Boyutu Karşılaştırması
Xiaomi 17 Max modeli, köşeden köşeye 0.12" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %3.6 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Tecno Camon 30S 100 üzerinden 73, Xiaomi 17 Max ise 92 puan aldı. Bu puana göre Xiaomi 17 Max önde. İki model 34 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Tecno Camon 30S ve Xiaomi 17 Max): Ana İşlemci (CPU): 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 vs 2x 4.6 Ghz; Bellek (RAM): 8 GB vs 12 GB; GPU Frekansı: 1000 MHz vs 1200 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC2 vs Adreno 840; İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 vs 6x 3.62 Ghz.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 256 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz; Ekran Teknolojisi: AMOLED.








