Tecno Camon 30S vs Xiaomi Redmi Note 9S (128 GB) Karşılaştırması
Tecno Camon 30S
İki ürünün teknik özellikleri %30 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Tümünü Göster | 73 | 78 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Marka | Tecno | Xiaomi |
| Dahili DepolamaFark | 256 GB | 128 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | Bilgi yok | UFS 2.1 |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | Bilgi yok | 512 GB |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Yok | Var |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 | 2x 2.3 Ghz ARM Cortex-A76 (Kryo 465) |
| Bellek (RAM)Fark | 8 GB | 6 GB |
| GPU FrekansıFark | 1000 MHz | 750 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G57 MC2 | Adreno 618 |
| İkinci İşlemciFark | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 1.88 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci HızıFark | 2.2 Ghz | 2.3 Ghz |
| RAM TipiFark | Bilgi yok | LPDDR4X |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G100 | Qualcomm Snapdragon 720G (SM7125) |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.28 (yüzde) | 84.27 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.78 inç | 6.67 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2436 (FHD+) Piksel | 1080x2400 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | Bilgi yok | 20:9 |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass | Corning Gorilla Glass 5 |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 120 Hz | 60 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | AMOLED | IPS LCD |
| Piksel YoğunluğuFark | 393 Ppi | 395 Ppi |
| Renk SayısıFark | 1.07 Milyar | 16 Milyon |
| Diyafram AralığıFark | F1.88 | F1.79 |
| Kamera ÇözünürlüğüFark | 50 Megapiksel | 48 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.56 inç | 1/2 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Var | Yok |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 16 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.2 | F2.48 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 1080p (Full HD) |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 2160p / 4K |
| Batarya CinsiFark | Bilgi yok | Li-on Polimer |
| Batarya KapasitesiFark | 5000 miliamper | 5020 miliamper |
| Hızlı Şarj WattFark | 33 Watt | 18 Watt |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 14 (U) | Android 10 (Q) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | HiOS | MI UI |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.3 | 5.0 |
| KızılötesiFark | Yok | Var |
| NFCFark | Var | Yok |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | USB Type-C | 3.5 mm |
| AğırlıkFark | 180 gram | 209 gram |
| GenişlikFark | 74.55 mm | 76.68 mm |
| KalınlıkFark | 7.62 mm | 8.8 mm |
| YükseklikFark | 164.49 mm | 165.75 mm |
| Antutu SkoruFark | Bilgi yok | 349.400 |
| Bildirim IşığıFark | Yok | Var |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Plastik (Cam Görünümlü) | Cam |
| Hoparlör TürüFark | Stereo Çift Hoparlör | Mono |
| Lansman TarihiFark | 2024 | 2020 |
| SAR DeğeriFark | 1.258 Watt/kg | 0.72 Watt/kg |
| Suya DayanıklılıkFark | Var | Bilgi yok |


Tecno Camon 30S vs Xiaomi Redmi Note 9S Ekran Boyutu Karşılaştırması
Tecno Camon 30S modeli, köşeden köşeye 0.11" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %3.3 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Tecno Camon 30S 100 üzerinden 73, Xiaomi Redmi Note 9S (128 GB) ise 78 puan aldı. Bu puana göre Xiaomi Redmi Note 9S (128 GB) önde. İki model 37 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Tecno Camon 30S ve Xiaomi Redmi Note 9S (128 GB)): Dahili Depolama: 256 GB vs 128 GB; Ana İşlemci (CPU): 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 vs 2x 2.3 Ghz ARM Cortex-A76 (Kryo 465); Bellek (RAM): 8 GB vs 6 GB; GPU Frekansı: 1000 MHz vs 750 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC2 vs Adreno 618.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; İkinci Kamera: Var; Ön Kamera Video Kare Hızı: 30 FPS; Video Kare Hızı (FPS): 30 FPS.








