Vivo V27 vs Vivo Y21 5G (128 GB) Karşılaştırması
Vivo Y21 5G (128 GB)
İki ürünün teknik özellikleri %35 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 76 | 64 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Vivo | Vivo |
| Dahili Depolama | 128 GB | 128 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | Bilgi yok | UFS 2.2 |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | Bilgi yok | 2 TB |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Yok | Var |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.8 Ghz ARM Cortex-A715 | 2x 2.4 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 8 GB | 4 GB |
| GPU FrekansıFark | Bilgi yok | 1072 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G610 MC4 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A510 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.8 Ghz | 2.4 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | Bilgi yok | LPDDR4X |
| Yonga SetiFark | MediaTek Dimensity 7200 | MediaTek Dimensity 6300 |
| Ekran / Gövde OranıFark | 90.21 (yüzde) | 84.51 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.78 inç | 6.74 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2400 (FHD+) Piksel | 720x1600 (HD+) Piksel |
| Ekran En - Boy Oranı | 20:9 | 20:9 |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | AMOLED | IPS LCD |
| Piksel YoğunluğuFark | 388 Ppi | 260 Ppi |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Diyafram AralığıFark | F1.88 | F1.8 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Var | Yok |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 50 Megapiksel | 5 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.45 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | Bilgi yok | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera Video Kare HızıFark | Bilgi yok | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | Bilgi yok | 1080p (Full HD) |
| Video Kare Hızı (FPS)Fark | Bilgi yok | 30 FPS |
| Batarya CinsiFark | Bilgi yok | Lityum İyon |
| Batarya KapasitesiFark | 4600 miliamper | 6500 miliamper |
| Batarya SüresiFark | Bilgi yok | 67 saat 13 dakika |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 66 Watt | 44 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| Enerji SınıfıFark | Bilgi yok | A |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 13 (T) | Android 16 |
| Kullanıcı ArayüzüFark | FunTouch OS | OriginOS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.3 | 5.4 |
| NFC | Var | Var |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | USB Type-C | 3.5 mm |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5G | Var | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 180 gram | 209 gram |
| GenişlikFark | 74.8 mm | 77.1 mm |
| KalınlıkFark | 7.4 mm | 8.39 mm |
| YükseklikFark | 164.1 mm | 167.4 mm |
| Bildirim IşığıFark | Bilgi yok | Var |
| Gövde Malzemesi | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Cam | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör TürüFark | Stereo Çift Hoparlör | Bilgi yok |
| Lansman TarihiFark | 2023 | 2026 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Bilgi yok | Var |
| SAR DeğeriFark | Bilgi yok | 0.99 Watt/kg |
| Suya / Toza Dayanıklılık SertifikasıFark | Bilgi yok | IP65 |
| Suya DayanıklılıkFark | Yok | Var |


Vivo V27 vs Vivo Y21 5G Ekran Boyutu Karşılaştırması
Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 6.78") sunuyor.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Vivo V27 100 üzerinden 76, Vivo Y21 5G (128 GB) ise 64 puan aldı. Bu puana göre Vivo V27 önde. İki model 26 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Vivo V27 ve Vivo Y21 5G (128 GB)): Ana İşlemci (CPU): 2x 2.8 Ghz ARM Cortex-A715 vs 2x 2.4 Ghz ARM Cortex-A76; Bellek (RAM): 8 GB vs 4 GB; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G610 MC4 vs Mali-G57 MC2; İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A510 vs 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55; İşlemci Hızı: 2.8 Ghz vs 2.4 Ghz.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 128 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran En - Boy Oranı: 20:9; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz.








