Vivo V30 vs Vivo Y11 2023 Karşılaştırması
Vivo V30
İki ürünün teknik özellikleri %31 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Tümünü Göster | 76 | 57 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Dahili DepolamaFark | 256 GB | 128 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | UFS 2.2 | eMMC 5.1 |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | Bilgi yok | 1 TB |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Yok | Var |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 1x 2.63 Ghz ARM Cortex-A715 | 4x 2.3 Ghz ARM Cortex-A53 |
| Bellek (RAM)Fark | 12 GB | 4 GB |
| GPU FrekansıFark | Bilgi yok | 680 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Adreno 720 | PowerVR GE8320 |
| İkinci İşlemciFark | 3x 2.4 Ghz ARM Cortex-A715 | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 |
| İşlemci HızıFark | 2.63 Ghz | 2.3 Ghz |
| Üçüncü İşlemciFark | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A510 | Bilgi yok |
| Yonga SetiFark | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 (SM7550-AB) | MediaTek Helio P35 (MT6765) |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.71 (yüzde) | 81.77 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.78 inç | 6.51 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1260x2800 (FHD+) Piksel | 720x1600 (HD+) Piksel |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 120 Hz | 60 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | AMOLED | IPS LCD |
| Piksel YoğunluğuFark | 452 Ppi | 270 Ppi |
| Renk SayısıFark | 1.07 Milyar | 16 Milyon |
| Diyafram AralığıFark | F1.88 | F2.0 |
| İkinci KameraFark | Var | Bilgi yok |
| Kamera ÇözünürlüğüFark | 50 Megapiksel | 8 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.55 inç | Bilgi yok |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Var | Yok |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 50 Megapiksel | 5 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.0 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1080p (Full HD) |
| Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1080p (Full HD) |
| Video Kayıt ÖzellikleriFark | Bilgi yok | Time-lapse (Hyperlapse) |
| Batarya CinsiFark | Lityum İyon | Bilgi yok |
| Hızlı ŞarjFark | Var | Yok |
| Hızlı Şarj WattFark | 80 Watt | Bilgi yok |
| Şarj SoketiFark | USB Type-C | Micro-USB |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 14 (U) | Android 12 (S) |
| Bluetooth ÖzellikleriFark | Bilgi yok | AAC aptX aptX HD LDAC SBC |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.4 | 5.0 |
| NFCFark | Var | Yok |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | USB Type-C | 3.5 mm |
| USB Bağlantı TipiFark | USB Type-C | Micro-USB |
| 5GFark | Var | Yok |
| GenişlikFark | 75.1 mm | 75.63 mm |
| KalınlıkFark | 7.45 mm | 8.49 mm |
| YükseklikFark | 164.36 mm | 163.99 mm |
| Gövde MalzemesiFark | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Cam | Plastik |
| Lansman TarihiFark | 2024 | 2023 |
| RadyoFark | Yok | Var |
| SAR DeğeriFark | 1.19 Watt/kg | Bilgi yok |
| Suya DayanıklılıkFark | Bilgi yok | Yok |


Vivo V30 vs Vivo Y11 2023 Ekran Boyutu Karşılaştırması
Vivo V30 modeli, köşeden köşeye 0.27" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %8.5 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Vivo V30 100 üzerinden 76, Vivo Y11 2023 ise 57 puan aldı. Bu puana göre Vivo V30 önde. İki model 32 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Vivo V30 ve Vivo Y11 2023): Dahili Depolama: 256 GB vs 128 GB; Dahili Depolama Standartı: UFS 2.2 vs eMMC 5.1; Ana İşlemci (CPU): 1x 2.63 Ghz ARM Cortex-A715 vs 4x 2.3 Ghz ARM Cortex-A53; Bellek (RAM): 12 GB vs 4 GB; Grafik İşlem Birimi (GPU): Adreno 720 vs PowerVR GE8320.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; RAM Tipi: LPDDR4X; Ekran En - Boy Oranı: 20:9; Ön Kamera Video Kare Hızı: 30 FPS.








