Vivo V40e vs Vivo Y21 5G (128 GB) Karşılaştırması
Vivo Y21 5G (128 GB)
İki ürünün teknik özellikleri %38 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 78 | 64 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Vivo | Vivo |
| Dahili DepolamaFark | 256 GB | 128 GB |
| Dahili Depolama Standartı | UFS 2.2 | UFS 2.2 |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | Bilgi yok | 2 TB |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Yok | Var |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 4x 2.5 Ghz ARM Cortex-A78 | 2x 2.4 Ghz ARM Cortex-A76 |
| Bellek (RAM)Fark | 8 GB | 4 GB |
| GPU FrekansıFark | Bilgi yok | 1072 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G615 MC2 | Mali-G57 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.5 Ghz | 2.4 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM Tipi | LPDDR4X | LPDDR4X |
| Yonga SetiFark | MediaTek Dimensity 7300 | MediaTek Dimensity 6300 |
| Ekran / Gövde OranıFark | Bilgi yok | 84.51 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.77 inç | 6.74 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2392 (FHD+) Piksel | 720x1600 (HD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | Bilgi yok | 20:9 |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | AMOLED | IPS LCD |
| Piksel YoğunluğuFark | 388 Ppi | 260 Ppi |
| Renk SayısıFark | 1.07 Milyar | 16 Milyon |
| Diyafram AralığıFark | F1.79 | F1.8 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Var | Yok |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 50 Megapiksel | 5 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.0 | F2.2 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1080p (Full HD) |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya Cinsi | Lityum İyon | Lityum İyon |
| Batarya KapasitesiFark | 5500 miliamper | 6500 miliamper |
| Batarya SüresiFark | Bilgi yok | 67 saat 13 dakika |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 80 Watt | 44 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| Enerji SınıfıFark | Bilgi yok | A |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 14 (U) | Android 16 |
| Kullanıcı ArayüzüFark | FunTouch OS | OriginOS |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 | 5.4 |
| NFCFark | Bilgi yok | Var |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | USB Type-C | 3.5 mm |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5G | Var | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 183 gram | 209 gram |
| GenişlikFark | 75 mm | 77.1 mm |
| KalınlıkFark | 7.49 mm | 8.39 mm |
| YükseklikFark | 163.72 mm | 167.4 mm |
| Bildirim Işığı | Var | Var |
| Gövde MalzemesiFark | Bilgi yok | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Bilgi yok | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Hoparlör TürüFark | Stereo Çift Hoparlör | Bilgi yok |
| Lansman TarihiFark | Bilgi yok | 2026 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Bilgi yok | Var |
| SAR DeğeriFark | Bilgi yok | 0.99 Watt/kg |
| Suya / Toza Dayanıklılık SertifikasıFark | Bilgi yok | IP65 |
| Suya DayanıklılıkFark | Bilgi yok | Var |


Vivo V40e vs Vivo Y21 5G Ekran Boyutu Karşılaştırması
Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 6.77") sunuyor.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Vivo V40e 100 üzerinden 78, Vivo Y21 5G (128 GB) ise 64 puan aldı. Bu puana göre Vivo V40e önde. İki model 26 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Vivo V40e ve Vivo Y21 5G (128 GB)): Dahili Depolama: 256 GB vs 128 GB; Ana İşlemci (CPU): 4x 2.5 Ghz ARM Cortex-A78 vs 2x 2.4 Ghz ARM Cortex-A76; Bellek (RAM): 8 GB vs 4 GB; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G615 MC2 vs Mali-G57 MC2; İkinci İşlemci: 4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 vs 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama Standartı: UFS 2.2; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; RAM Tipi: LPDDR4X; Ekran Tazeleme Hızı: 120 Hz.








