Vivo V70 vs Vivo Y17s (4 GB) Karşılaştırması
Vivo V70
İki ürünün teknik özellikleri %25 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 82 | 60 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Vivo | Vivo |
| Dahili DepolamaFark | 256 GB | 128 GB |
| Dahili Depolama StandartıFark | UFS 4.1 | eMMC 5.1 |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | Bilgi yok | 1 TB |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Yok | Var |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 1x 2.8 Ghz | 2x 2.0 Ghz ARM Cortex-A75 |
| Bellek (RAM)Fark | 12 GB | 4 GB |
| GPU FrekansıFark | 1150 MHz | 1000 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Adreno 722 | Mali-G52 MC2 |
| İkinci İşlemciFark | 4x 2.4 Ghz | 6x 1.8 Ghz ARM Cortex-A55 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.8 Ghz | 2.0 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | LPDDR5X | LPDDR4X |
| Üçüncü İşlemciFark | 3x 1.8 Ghz | Bilgi yok |
| Yonga SetiFark | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 (SM7750-AB) | MediaTek Helio G85 (MT6769V/CZ) |
| Ekran / Gövde OranıFark | 90.41 (yüzde) | 83.22 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.59 inç | 6.56 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1260x2750 (FHD+) Piksel | 720x1612 (HD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | 19.59:9 | 20:9 |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 120 Hz | 60 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | AMOLED | IPS LCD |
| Piksel YoğunluğuFark | 459 Ppi | 269 Ppi |
| Renk SayısıFark | 1.07 Milyar | 16 Milyon |
| Diyafram AralığıFark | F1.88 | F1.8 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Var | Yok |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 50 Megapiksel | 8 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram Aralığı | F2.0 | F2.0 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera Video Kare HızıFark | 60 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1080p (Full HD) |
| Video Kare Hızı (FPS)Fark | 60 FPS | 30 FPS |
| Batarya Cinsi | Lityum Iyon | Lityum Iyon |
| Batarya KapasitesiFark | 6500 miliamper | 5000 miliamper |
| Batarya SüresiFark | 65 saat 5 dakika | Bilgi yok |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 90 Watt | 15 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| Enerji SınıfıFark | A | Bilgi yok |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 16 | Android 13 (T) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | OriginOS | FunTouch OS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.4 | 5.0 |
| KızılötesiFark | Var | Yok |
| NFCFark | Var | Yok |
| Wi-fi VersiyonlarıFark | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | USB Type-C | 3.5 mm |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Var | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 194 gram | 186 gram |
| GenişlikFark | 74.33 mm | 75.43 mm |
| KalınlıkFark | 7.59 mm | 8.09 mm |
| YükseklikFark | 157.52 mm | 163.74 mm |
| Bildirim IşığıFark | Bilgi yok | Yok |
| Gövde MalzemesiFark | Alüminyum | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Cam | Bilgi yok |
| Hoparlör TürüFark | Stereo Çift Hoparlör | Mono |
| Lansman TarihiFark | 2026 | 2023 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Yok | Bilgi yok |
| SAR DeğeriFark | 0.99 Watt/kg | 0.880 Watt/kg |
| Suya / Toza Dayanıklılık SertifikasıFark | IP68 | Bilgi yok |
| Suya DayanıklılıkFark | Bilgi yok | Var |


Vivo V70 vs Vivo Y17s Ekran Boyutu Karşılaştırması
Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 6.59") sunuyor.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Vivo V70 100 üzerinden 82, Vivo Y17s (4 GB) ise 60 puan aldı. Bu puana göre Vivo V70 önde. İki model 39 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Vivo V70 ve Vivo Y17s (4 GB)): Dahili Depolama: 256 GB vs 128 GB; Dahili Depolama Standartı: UFS 4.1 vs eMMC 5.1; Ana İşlemci (CPU): 1x 2.8 Ghz vs 2x 2.0 Ghz ARM Cortex-A75; Bellek (RAM): 12 GB vs 4 GB; GPU Frekansı: 1150 MHz vs 1000 MHz.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; İkinci Kamera: Var; Kamera Çözünürlüğü: 50 Megapiksel; Ön Kamera Diyafram Aralığı: F2.0.








