Xiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS vs Xiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED Karşılaştırması

Xiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED
Kazanan

Xiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED

SKOR
14 - 8
30
Benzerlik Puanı

İki ürünün teknik özellikleri %30 oranında birbiriyle aynıdır.

Puan Karşılaştırması

Xiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS: 62 PuanXiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS: 54 PuanXiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS: 65 PuanXiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS: 58 PuanXiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS: 68 PuanXiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED: 78 PuanXiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED: 68 PuanXiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED: 75 PuanXiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED: 72 PuanXiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED: 81 PuanTasarım veMalzemePerformansTeknoloji veDonanımKullanıcıDeneyimiFiyat /Performans
Tümünü Göster
Xiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS61
Xiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED75
Teknik Özellikler
EkranEkran
Ekran TeknolojisiFark
IPS, LCD
LED-backlit, LCD
Bit DerinliğiFark
10 bit
Bilgi yok
Dikey Görüş AçısıFark
Bilgi yok
178º
HDR10+Fark
Bilgi yok
Var
Mat Ekran ÖzelliğiFark
Bilgi yok
Yok
KontrastFark
400:1
Bilgi yok
ParlaklıkFark
Bilgi yok
600 Nit
3D Ekran (Gözlükle)Fark
Bilgi yok
Yok
Dokunmatik EkranFark
Bilgi yok
Yok
Tepki SüresiFark
9,5 ms
Bilgi yok
SesSes
Dolby AudioFark
Bilgi yok
Var
Dolby Digital PlusFark
Bilgi yok
Var
Dolby VisionFark
Bilgi yok
Var
Ses Çıkış GücüFark
2 x 10 Watt
2 x 12.5 Watt
Subwoofer (Bas Hoparlörü)Fark
Bilgi yok
Yok
DTS:XFark
Var
Bilgi yok
DTS-HDFark
Bilgi yok
Var
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
MiracastFark
Bilgi yok
Var
Wi-Fi VersiyonuFark
Bilgi yok
Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n)
DLNAFark
Bilgi yok
Yok
NFCFark
Bilgi yok
Yok
Giriş / Çıkış PortlarıGiriş / Çıkış Portları
DVI GirişiFark
Bilgi yok
Yok
Harici Bellek YuvasıFark
Bilgi yok
Yok
VGA GirişiFark
Bilgi yok
Yok
EnerjiEnerji
Güç TüketimiFark
115 Watt
145 Watt
Standby Güç TüketimiFark
Bilgi yok
0.5 Watt
BoyutlarBoyutlar
AğırlıkFark
10,9 kg
10,35 kg
GenişlikFark
112,44 cm
111,82 cm
KalınlıkFark
27,2 cm
Bilgi yok
UzunlukFark
70,58 cm
64,13 cm
Smart TV / YazılımSmart TV / Yazılım
Tarayıcı (Browser)Fark
Var
Bilgi yok
Uyku ZamanlayıcısıFark
Var
Bilgi yok
Resim İçinde Resim (PiP)Fark
Bilgi yok
Yok
Ön KameraFark
Bilgi yok
Yok
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
Garanti SüresiFark
Bilgi yok
1 yıl
Lansman TarihiFark
Eylül 2019
Haziran 2021
RadyoFark
Bilgi yok
Yok
EkranEkran
IPS, LCD
Ekran TeknolojisiFark
LED-backlit, LCD
10 bit
Bit DerinliğiFark
Bilgi yok
Bilgi yok
Dikey Görüş AçısıFark
178º
Bilgi yok
HDR10+Fark
Var
Bilgi yok
Mat Ekran ÖzelliğiFark
Yok
400:1
KontrastFark
Bilgi yok
Bilgi yok
ParlaklıkFark
600 Nit
Bilgi yok
3D Ekran (Gözlükle)Fark
Yok
Bilgi yok
Dokunmatik EkranFark
Yok
9,5 ms
Tepki SüresiFark
Bilgi yok
SesSes
Bilgi yok
Dolby AudioFark
Var
Bilgi yok
Dolby Digital PlusFark
Var
Bilgi yok
Dolby VisionFark
Var
2 x 10 Watt
Ses Çıkış GücüFark
2 x 12.5 Watt
Bilgi yok
Subwoofer (Bas Hoparlörü)Fark
Yok
Var
DTS:XFark
Bilgi yok
Bilgi yok
DTS-HDFark
Var
Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar
Bilgi yok
MiracastFark
Var
Bilgi yok
Wi-Fi VersiyonuFark
Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n)
Bilgi yok
DLNAFark
Yok
Bilgi yok
NFCFark
Yok
Giriş / Çıkış PortlarıGiriş / Çıkış Portları
Bilgi yok
DVI GirişiFark
Yok
Bilgi yok
Harici Bellek YuvasıFark
Yok
Bilgi yok
VGA GirişiFark
Yok
EnerjiEnerji
115 Watt
Güç TüketimiFark
145 Watt
Bilgi yok
Standby Güç TüketimiFark
0.5 Watt
BoyutlarBoyutlar
10,9 kg
AğırlıkFark
10,35 kg
112,44 cm
GenişlikFark
111,82 cm
27,2 cm
KalınlıkFark
Bilgi yok
70,58 cm
UzunlukFark
64,13 cm
Smart TV / YazılımSmart TV / Yazılım
Var
Tarayıcı (Browser)Fark
Bilgi yok
Var
Uyku ZamanlayıcısıFark
Bilgi yok
Bilgi yok
Resim İçinde Resim (PiP)Fark
Yok
Bilgi yok
Ön KameraFark
Yok
Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler
Bilgi yok
Garanti SüresiFark
1 yıl
Eylül 2019
Lansman TarihiFark
Haziran 2021
Bilgi yok
RadyoFark
Yok

Xiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS vs Xiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED Ekran Boyutu Karşılaştırması

Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 50") sunuyor.

Xiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS (50")
Xiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED (50")

Sıkça Sorulan Sorular

Xiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS mi Xiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED mi daha iyi?

Yapay zeka değerlendirmesinde Xiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS 100 üzerinden 61, Xiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED ise 75 puan aldı. Bu puana göre Xiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED önde. İki model 7 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.

Xiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS ve Xiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED arasındaki farklar neler?

Öne çıkan farklar (sırasıyla Xiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS ve Xiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED): Ekran Teknolojisi: IPS, LCD vs LED-backlit, LCD; Ses Çıkış Gücü: 2 x 10 Watt vs 2 x 12.5 Watt; Güç Tüketimi: 115 Watt vs 145 Watt; Ağırlık: 10,9 kg vs 10,35 kg; Genişlik: 112,44 cm vs 111,82 cm.

Xiaomi Mi TV 4X 50" 4K (UHD) IPS ve Xiaomi Mi TV ES50 4K (UHD) LED'in ortak özellikleri neler?

Her iki modelde de aynı olan özellikler: Ekran Boyutu: 50" (127 Ekran); Ekran Çözünürlüğü: 3840 x 2160 px; Ekran Yenileme Hızı: 60 Hz; Çözünürlük Standartı: 4K (UHD); HDR10: Var.