Poco F9 Pro (256 GB) İncelemesi
Poco F9 Pro, 2026 standartlarında üst-orta segmentin sınırlarını zorlayan bir performans odaklı akıllı telefon. Snapdragon 8 Elite Gen 5 yonga seti, 12 GB LPDDR5X RAM ve UFS 4.1 depolama ile günümüzde en zorlu oyunlarda ve çoklu görevlerde akıcı bir deneyim sunması beklenir. 6.59 inç AMOLED ekranı 185 Hz tazeleme hızı ve 1156x2510 çözünürlükle hem oyun hem medya tüketimi için üst düzey özellikler barındırıyor. 200 MP ana kamera, OIS desteği ve 4K video çekimiyle fotoğrafçılıkta da iddialı. 6330 mAh batarya, 100W kablolu ve 50W kablosuz şarj ile günlük kullanımda uzun süre dayanması ve hızlıca dolması hedeflenmiş. IP68 sertifikası, stereo Bose hoparlörler ve Wi-Fi 7 gibi özellikler cihazı premium segmentin kapısına taşıyor. Ancak 206 gram ağırlık ve 8.79 mm kalınlık, tek elle kullanımda zorluk yaratabilir. Özetle bu cihaz, yüksek performans ve zengin özellikleri bir arada arayanlar için idealdir.
Bu değerlendirme kayıtlı teknik özelliklerden yapay zeka ile hazırlanmıştır; fiziksel ürün testi değildir. Puan, kullanıcı oylarından ayrıdır.
Poco F9 Pro (256 GB) Teknik Değerlendirmesi (Detaylı)
Poco F9 Pro (256 GB) Artıları
Poco F9 Pro (256 GB) Eksileri
Son Değerlendirme
Poco F9 Pro, 2026'da performans ve özellik dengesini üst segmente taşıyan, ağırlığı ve bazı eksikleriyle uzlaşma gerektiren güçlü bir amiral gemisi alternatifi.
Poco F9 Pro (256 GB) Değerlendirmesi
- Tasarım ve Malzeme86 / 100
- Performans94 / 100
- Teknoloji ve Donanım91 / 100
- Kullanıcı Deneyimi85 / 100
- Fiyat / Performans82 / 100
Sıralama ve Rekabet Analizi
Bu ürün, değerlendirilen 1661 adet Cep Telefonu arasında 206. sırada yer alıyor.
Kategorinin genel Yapay Zeka puan ortalaması 73 iken, bu ürün 88 puan almıştır.
Poco F9 Pro (256 GB) Alınır mı?
Bilinen Sorunlar / Uyarılar
Kullanım Senaryoları
Snapdragon 8 Elite Gen 5, 12 GB RAM ve 185 Hz ekran, en zorlu oyunlarda yüksek kare hızları ve akıcılık için ideal bir kombinasyon sunar.
Büyük ekran ve güçlü işlemci verimlilik sağlar; ancak 206 gram ağırlık ve 3.5 mm jak eksikliği uzun toplantılarda ve sunumlarda küçük zorluklar yaratabilir.
200 MP ana kamera, OIS ve 4K 60 FPS video çekimi, yüksek kaliteli içerik üretimi için güçlü bir altyapı sağlar.
6330 mAh batarya ve hızlı şarj uzun süreli kullanım sunar; fakat ağırlık ve hafıza kartı yuvası olmaması bazı kullanıcılar için dezavantaj olabilir.
Sıkça Sorulan Sorular
Poco F9 Pro kamerası kaç megapiksel?
Ana kamera 200 megapiksel çözünürlüğe sahiptir ve OIS (optik imaj sabitleyici) desteklidir. Ön kamera ise 32 megapikseldir.
Poco F9 Pro su geçiriyor mu?
Cihaz IP68 sertifikasına sahiptir; yani toza ve belirli koşullarda suya dayanıklıdır. Yine de tuzlu su veya yüksek basınçlı suya maruz bırakılmaması önerilir.
Poco F9 Pro bataryası ne kadar gidiyor?
6330 mAh batarya kapasitesi ve üretici verilerine göre 67 saat 50 dakika batarya süresi sunar. Gerçek kullanım süresi ekran parlaklığı, oyun ve bağlantı kullanımına göre değişir.
Poco F9 Pro hızlı şarj kaç watt?
Kablolu hızlı şarj 100 watt, kablosuz şarj ise 50 watt gücündedir. Kutudan çıkan şarj adaptörünün bu gücü destekleyip desteklemediği net değildir; uyumlu adaptör kullanılması gerekir.
Poco F9 Pro 5G destekliyor mu?
Evet, cihaz 5G ağlarını destekler. Ayrıca Wi-Fi 7 ve Bluetooth 6.0 gibi güncel bağlantı standartlarına sahiptir.
Poco F9 Pro ekranı kaç inç ve tazeleme hızı ne?
Ekran 6.59 inç boyutunda, AMOLED teknolojisinde ve 185 Hz tazeleme hızına sahiptir. Çözünürlük 1156x2510 piksel (FHD+) ve piksel yoğunluğu 419 PPI'dır.
Poco F9 Pro işlemcisi ne?
Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 yonga seti kullanılır. 8 çekirdekli işlemci (2x 4.6 GHz + 6x 3.62 GHz) ve Adreno 840 GPU ile gelir.
Poco F9 Pro hafıza kartı takılıyor mu?
Hayır, cihazda hafıza kartı yuvası bulunmamaktadır. Dahili depolama 256 GB'dır ve genişletilemez.
Poco F9 Pro kablosuz şarj var mı?
Evet, 50 watt gücünde kablosuz şarj desteği mevcuttur. Kablolu şarj ise 100 watt'a kadar çıkar.
Poco F9 Pro güncelleme alacak mı?
Cihaz Android 16 ve HyperOS ile gelir. Üreticinin güncelleme taahhüdü hakkında resmi bir bilgi verilmemiştir; bu nedenle kesin bir süre belirtmek doğru olmaz.
Teknik Özellikler Ne Anlama Geliyor?
Yonga Seti: Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
Bu yonga seti, 2026'nın en güçlü mobil işlemcilerinden biri olarak kabul edilir. 2x 4.6 GHz ve 6x 3.62 GHz çekirdekleriyle ağır oyunlarda ve çoklu görevlerde yüksek performans sunar. Ancak yoğun kullanımda ısınma ve buna bağlı performans düşüşü yaşanabilir; bu nedenle uzun oyun seanslarında cihazın serin kalması önemlidir.
Ekran Tazeleme Hızı: 185 Hz
185 Hz tazeleme hızı, ekrandaki görüntünün saniyede 185 kez yenilendiği anlamına gelir. Bu, özellikle oyunlarda ve hızlı kaydırmalarda akıcılığı artırır. Ancak bu hız batarya tüketimini artırabilir ve tüm uygulamalar 185 Hz'i desteklemeyebilir; kullanıcılar genellikle daha dengeli bir deneyim için 120 Hz'e düşürebilir.
Batarya Kapasitesi: 6330 mAh
6330 mAh, günümüzde üst segment telefonlar için oldukça yüksek bir kapasitedir. Üretici verilerine göre 67 saat 50 dakika batarya süresi sunar; bu da yoğun olmayan kullanımda iki güne yakın dayanıklılık anlamına gelir. Gerçek süre, ekran parlaklığı, oyun ve 5G gibi faktörlere bağlı olarak değişir.
Hızlı Şarj: 100 Watt
100W kablolu şarj, büyük bataryanın kısa sürede doldurulmasını sağlar. Bu özellik, yoğun kullanıcılar için pratiklik sunar. Ancak kutudan çıkan adaptörün 100W destekleyip desteklemediği belirtilmemiştir; uyumlu bir adaptör kullanılmadığında şarj hızı düşebilir.
Kamera Çözünürlüğü: 200 Megapiksel
200 MP ana kamera, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmeyi ve kırpma sonrası detay korumayı mümkün kılar. OIS desteği düşük ışıkta ve videoda titremeyi azaltır. Ancak yüksek megapiksel her zaman daha iyi düşük ışık performansı anlamına gelmez; sensör boyutu (1/1.56 inç) ve yazılım işleme de belirleyicidir.
Suya/Toza Dayanıklılık: IP68
IP68 sertifikası, cihazın toza tamamen dayanıklı olduğunu ve belirli koşullarda suya daldırılmaya karşı korunduğunu gösterir. Bu, yağmur, tozlu ortamlar veya kazara su teması gibi durumlarda güvenlik sağlar. Yine de tuzlu su, yüksek basınçlı su veya uzun süreli daldırma garanti kapsamında değildir.
Wi-Fi Versiyonları: Wi-Fi 7
Wi-Fi 7, günümüzde en yeni kablosuz ağ standardıdır ve daha yüksek hız, düşük gecikme ve daha iyi çoklu cihaz performansı sunar. Uyumlu bir yönlendirici ile kullanıldığında büyük dosya indirme ve çevrimiçi oyunlarda avantaj sağlar. Ancak eski yönlendiricilerle çalışırken bu avantajlardan yararlanamazsınız.
USB Versiyonu: 2.0
USB 2.0, veri transfer hızını sınırlar ve harici ekran çıkışı gibi gelişmiş özellikleri desteklemez. Bu, büyük dosyaları bilgisayara aktarırken veya telefonu harici monitöre bağlarken zaman kaybı yaşatabilir. Günümüzde birçok üst segment cihaz USB 3.x sunarken bu eksiklik dikkat çekicidir.
Teknik Özellikler
Depolama
Donanım
Ekran
Kamera
Pil ve Şarj
Yazılım
Kablosuz Bağlantılar
Portlar
GSM
Boyutlar
Diğer Özellikler
SAR Değeri (Radyasyon)
Poco F9 Pro (256 GB), SAR değeri bilinen 975 telefon arasında 711. sırada — yani modellerin %27'inden daha düşük bir değere sahip. Kategori ortalaması 0.920 W/kg (ortalamanın üstünde).
Türkiye ve AB'de baş-gövde sınırı 2 W/kg'dır; satıştaki tüm telefonlar bu sınırın altında olmak zorundadır. ABD'de ölçüm farklı yöntemle yapılır ve sınır 1.6 W/kg'dır. SAR bir uygunluk ölçüsüdür; daha düşük bir değerin sağlık açısından ölçülebilir avantaj sağladığına dair kesinleşmiş bir bulgu bulunmuyor.
Tüm telefonların SAR sıralamasını görVaryant farkları
Aşağıda yalnız ürün kayıtlarında birbirinden farklı olan teknik değerler gösterilir.
Poco F9 Pro (512 GB)
- Dahili Depolama
- 256 GB512 GB


















Yorumlar (0)
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.
Giriş Yap