Vivo V29 5G - Görsel 1

Vivo V29 5G

0.0(0 oy)(0 yorum)
78
Çok İyi
En düşük fiyat

₺21.799,00

Trendyol· Prime Market· 2 satıcı, en yüksek ₺21.999,00

Öne Çıkan Özellikler

Ekran Boyutu
6.78 inç
Yonga Seti
Qualcomm Snapdragon 778G (SM7325)
Bellek (RAM)
8 GB
Dahili Depolama
256 GB
Batarya Kapasitesi
4600 miliamper
Kamera Çözünürlüğü
50 Megapiksel
Paylaş

Fiyat Geçmişi

22.235 ₺22.017 ₺21.799 ₺21.581 ₺21.363 ₺27 Eki: 21.799 ₺2 Kas: 21.799 ₺27 Eki27 Eki2 Kas

Vivo V29 5G İncelemesi

Sesli İnceleme
--:--
Sesin metin hali aşağıdaki inceleme bölümüdür.

Vivo V29 5G, günümüzde orta segmentte konumlanan, ince ve hafif tasarımı, 6.78 inç AMOLED ekranı ve 50 MP OIS destekli kamerasıyla dikkat çeken bir akıllı telefondur. Snapdragon 778G yonga seti ve 8 GB RAM, günlük kullanım ve orta seviye oyunlar için yeterli performans sunar. 4600 mAh batarya ve 80W hızlı şarj, yoğun kullanımda hızlıca şarj olmayı sağlar. Ancak mono hoparlör, Wi-Fi 5 desteği ve plastik gövde gibi özellikler, rakiplerine göre geride kalmasına neden olur. Özetle bu cihaz, ince tasarım, hızlı şarj ve iyi kamera deneyimi arayanlar için idealdir.

Bu değerlendirme kayıtlı teknik özelliklerden yapay zeka ile hazırlanmıştır; fiziksel ürün testi değildir. Puan, kullanıcı oylarından ayrıdır.

Vivo V29 5G Teknik Değerlendirmesi (Detaylı)

Vivo V29 5G, 2023 yılında tanıtılmış olsa da günümüzde hâlâ orta segmentte tercih edilebilecek özellikler sunuyor. Tasarım açısından 7.46 mm kalınlık ve 186 gram ağırlıkla oldukça ince ve hafif bir cihaz. Arka yüzey cam, çerçeve ise plastik (metalik görünümlü). Bu kombinasyon elde tutuşu kolaylaştırırken, plastik çerçeve premium hissiyatı bir miktar azaltıyor. Ekran, 6.78 inç AMOLED panel, 1260x2800 çözünürlük ve 120 Hz tazeleme hızıyla geliyor. 453 ppi piksel yoğunluğu ve 1.07 milyar renk desteği sayesinde keskin ve canlı görüntüler sunuyor. Ekran/gövde oranı %90.64 ile çerçeveler ince tutulmuş. Ancak mono hoparlör, medya tüketiminde stereo deneyim sunamıyor. Performans tarafında Snapdragon 778G yonga seti (1x2.4 GHz Cortex-A78 + 3x2.2 GHz Cortex-A78 + 4x1.9 GHz Cortex-A55) ve Adreno 642L GPU bulunuyor. 8 GB RAM ve 256 GB depolama ile günlük işler, sosyal medya ve orta seviye oyunlar için yeterli. Antutu skoru 544.600 civarında; bu, günümüzde orta segment için makul bir değer. Ağır oyunlarda grafik ayarlarını düşürmek gerekebilir. Isınma konusunda kesin bir veri sunulmamış olsa da, bu yonga seti genellikle dengeli bir termal davranış sergiler. Batarya 4600 mAh kapasiteli ve 80W hızlı şarj destekli. Kablosuz şarj yok. 80W, günümüzde hızlı şarj standartlarına uygun; kısa sürede önemli ölçüde şarj sağlar. Ancak batarya kapasitesi rakiplerine göre (5000 mAh) biraz düşük. Kamera tarafında 50 MP ana kamera (f/1.88, 1/1.57 inç sensör, OIS) ve 50 MP ön kamera (f/2.0) bulunuyor. Video kaydı 4K 30 FPS ile sınırlı. OIS sayesinde düşük ışıkta ve videoda stabilite artıyor. Ön kamera da yüksek çözünürlüğüyle selfie'lerde detay sunuyor. Yazılım tarafında Android 13 tabanlı FunTouch OS kullanılıyor. Güncelleme taahhüdü hakkında net bir bilgi verilmemiş; ancak orta segment cihazlarda genellikle 2-3 yıl Android güncellemesi ve 3-4 yıl güvenlik yaması beklenir. Bağlantı özellikleri arasında Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth 5.2, NFC ve USB Type-C 2.0 bulunuyor. Wi-Fi 6 desteğinin olmaması, geleceğe dönük bağlantı hızını sınırlayabilir. 5G desteği mevcut; eSIM ve Nano-SIM çift hat sunuyor. Suya dayanıklılık var ancak IP sertifikası belirtilmemiş. Fiyat/performans açısından, 2026 itibarıyla orta segmentte rekabetçi bir konumda. Ancak rakiplerinde Wi-Fi 6, stereo hoparlör ve daha büyük batarya gibi özellikler bulunabiliyor. Vivo V29 5G, özellikle ince tasarım, hızlı şarj ve iyi kamera deneyimi arayanlar için cazip. Oyun performansı ve bağlantı hızı öncelikliyse alternatiflere yönelmek mantıklı olabilir.

Vivo V29 5G Artıları

• İnce ve hafif tasarım (7.46 mm, 186 gram)
• 120 Hz AMOLED ekran ve 453 ppi piksel yoğunluğu
• 50 MP OIS destekli ana kamera ve 50 MP ön kamera
• 80W hızlı şarj desteği
• NFC ve eSIM desteği

Vivo V29 5G Eksileri

• Mono hoparlör
• Wi-Fi 5 (802.11ac) desteği, Wi-Fi 6 yok
• Plastik gövde (metalik görünümlü)
• Hafıza kartı yuvası bulunmuyor
• Kablosuz şarj yok

Son Değerlendirme

Vivo V29 5G, ince tasarımı ve hızlı şarjıyla öne çıkan, ancak bazı teknik eksiklikleri olan dengeli bir orta segment telefonudur.

Vivo V29 5G Değerlendirmesi

  • Tasarım ve Malzeme82 / 100

    Tasarım: İnce ve hafif gövde, cam arka yüzey ve yüksek ekran/gövde oranı sayesinde 82 puan; plastik çerçeve premium hissiyatı bir miktar düşürüyor.

    Kategori ortalaması: 75 / 100
  • Performans74 / 100

    Performans: Snapdragon 778G ve 8 GB RAM günlük kullanım için yeterli, ancak ağır oyunlarda sınırlı kalıyor; 74 puan.

    Kategori ortalaması: 70 / 100
  • Teknoloji ve Donanım78 / 100

    Teknoloji: 120 Hz AMOLED ekran, 50 MP OIS kamera ve 80W şarj güçlü; ancak Wi-Fi 5 ve mono hoparlör gibi eksikler 78 puana çekiyor.

    Kategori ortalaması: 73 / 100
  • Kullanıcı Deneyimi80 / 100

    Kullanıcı Deneyimi: FunTouch OS akıcı ve stabil, ergonomi iyi; yazılım güncelleme taahhüdü belirsizliği 80 puana neden oluyor.

    Kategori ortalaması: 74 / 100
  • Fiyat / Performans76 / 100

    Fiyat/Performans: Orta segmentte rekabetçi, ancak rakiplerinde daha iyi özellikler bulunabiliyor; 76 puan.

    Kategori ortalaması: 73 / 100

Sıralama ve Rekabet Analizi

Bu ürün, değerlendirilen 1600 adet Cep Telefonu arasında 694. sırada yer alıyor.
Kategorinin genel Yapay Zeka puan ortalaması 73 iken, bu ürün 78 puan almıştır.

Vivo V29 5G Alınır mı?

Kimler Almalı?
İnce ve hafif tasarım, 120 Hz AMOLED ekran, hızlı şarj ve iyi kamera deneyimi arayan kullanıcılar için uygundur.
Kimler Uzak Durmalı?
Yüksek oyun performansı, stereo hoparlör, Wi-Fi 6 veya hafıza kartı desteği bekleyenler için uygun değildir.

Bilinen Sorunlar / Uyarılar

• Mono hoparlör, stereo deneyim sunmaz.
• Wi-Fi 5 desteği, Wi-Fi 6'ya göre daha yavaş bağlantı hızı sunar.
• Plastik çerçeve, premium hissiyatı azaltır.
• Hafıza kartı yuvası bulunmamaktadır.
• Kablosuz şarj desteği yoktur.

Kullanım Senaryoları

Oyun/Performansİyi

Snapdragon 778G ve Adreno 642L, orta seviye oyunlarda akıcı performans sunar ancak ağır oyunlarda ayar düşürmek gerekebilir.

İş/OfisMükemmel

İnce ve hafif tasarım, uzun pil ömrü ve hızlı şarj ile günlük işleri rahatlıkla halleder.

Sosyal MedyaMükemmel

50 MP ön kamera ve 120 Hz AMOLED ekran, sosyal medya içerikleri için ideal.

Medya Tüketimiİyi

AMOLED ekran kaliteli görüntü sunar ancak mono hoparlör ses deneyimini sınırlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Vivo V29 5G kamerası kaç megapiksel?

Ana kamera 50 megapiksel, ön kamera da 50 megapikseldir. Ana kamerada OIS (optik imaj sabitleyici) bulunur.

Vivo V29 5G bataryası ne kadar gidiyor?

4600 mAh batarya kapasitesi sunar. Kesin ekran süresi kullanıma bağlı olmakla birlikte, 120 Hz ekran ve 5G kullanımı tüketimi artırabilir.

Vivo V29 5G hızlı şarj kaç watt?

80 watt hızlı şarj desteği vardır. Şarj süresi resmi olarak belirtilmemiştir.

Vivo V29 5G su geçiriyor mu?

Suya dayanıklılık özelliği bulunur, ancak IP sertifikası belirtilmemiştir. Yine de suya batırmaktan kaçınmak gerekir.

Vivo V29 5G oyun performansı nasıl?

Snapdragon 778G ve Adreno 642L GPU ile orta seviye oyunlarda akıcı performans sunar. Ağır oyunlarda ayar düşürmek gerekebilir.

Vivo V29 5G hafıza kartı takılıyor mu?

Hayır, hafıza kartı yuvası bulunmamaktadır. Dahili depolama 256 GB'dır.

Vivo V29 5G 5G destekliyor mu?

Evet, 5G desteği mevcuttur.

Vivo V29 5G ekranı kaç inç?

6.78 inç AMOLED ekran, 1260x2800 piksel çözünürlük ve 120 Hz tazeleme hızı sunar.

Vivo V29 5G işlemcisi ne?

Qualcomm Snapdragon 778G (SM7325) yonga seti, 8 çekirdekli CPU ve Adreno 642L GPU ile birlikte gelir.

Vivo V29 5G kablosuz şarj var mı?

Hayır, kablosuz şarj desteği bulunmamaktadır.

Teknik Özellikler Ne Anlama Geliyor?

Ekran Tazeleme Hızı (120 Hz)

120 Hz, ekranın saniyede 120 kez yenilendiği anlamına gelir. Kaydırma ve animasyonlar daha akıcı görünür. Oyunlarda ve günlük kullanımda avantaj sağlar, ancak pil tüketimini artırabilir.

Yonga Seti (Snapdragon 778G)

Qualcomm'un orta-üst segment yonga setidir. 8 çekirdekli CPU ve Adreno 642L GPU içerir. Günlük işler ve orta seviye oyunlar için yeterli performans sunar; ağır oyunlarda grafik ayarlarını düşürmek gerekebilir.

Batarya Kapasitesi (4600 mAh)

4600 mAh, orta segment için ortalama bir kapasitedir. Yoğun kullanımda bir günü çıkarabilir. 80W hızlı şarj ile kısa sürede şarj edilebilir, ancak kablosuz şarj yoktur.

Kamera Sensör Boyutu (1/1.57 inç)

Ana kamera sensörünün fiziksel boyutudur. Daha büyük sensör, daha fazla ışık toplar ve düşük ışık performansını iyileştirir. 1/1.57 inç, orta segment için iyi bir değerdir.

Optik İmaj Sabitleyici (OIS)

OIS, kamera lensinin hareketlerini telafi ederek titremeyi azaltır. Düşük ışıkta ve videoda daha net görüntüler sağlar. Ana kamerada bulunur, ön kamerada yoktur.

Wi-Fi Versiyonu (Wi-Fi 5)

Wi-Fi 5 (802.11ac), günümüzde yaygın olmakla birlikte Wi-Fi 6'ya göre daha düşük hız ve verimlilik sunar. Kalabalık ağlarda performans düşebilir. Geleceğe dönük bağlantı için Wi-Fi 6 tercih edilebilir.

Hızlı Şarj (80W)

80W hızlı şarj, bataryayı kısa sürede doldurur. Özellikle yoğun kullanımda pratiklik sağlar. Ancak şarj süresi resmi olarak belirtilmemiştir; adaptör kutudan çıkmayabilir.

Suya Dayanıklılık

Cihazın suya dayanıklı olduğu belirtilmiş ancak IP sertifikası verilmemiştir. Bu, sıçramalara karşı koruma olabileceğini gösterir; suya batırmaktan kaçınmak gerekir.

Teknik Özellikler

DepolamaDepolama

Dahili Depolama
256 GB
Hafıza Kartı Yuvası
Yok

DonanımDonanım

Bellek (RAM)
8 GB
GPU Frekansı
550 MHz
Grafik İşlem Birimi (GPU)
Adreno 642L
İşlemci Çekirdek Sayısı
8 Çekirdek
İşlemci Hızı
2.4 Ghz
İşlemci Mimarisi
64 bit
Üçüncü İşlemci
4x 1.9 Ghz ARM Cortex-A55

EkranEkran

Ekran / Gövde Oranı
90.64 (yüzde)
Ekran Boyutu
6.78 inç
Ekran Çözünürlüğü
1260x2800 (FHD+) Piksel
Ekran En - Boy Oranı
20:9
Ekran Tazeleme Hızı
120 Hz
Ekran Teknolojisi
AMOLED
Piksel Yoğunluğu
453 Ppi
Renk Sayısı
1.07 Milyar

KameraKamera

Diyafram Aralığı
F1.88
İkinci Kamera
Var
Kamera Çözünürlüğü
50 Megapiksel
Kamera Sensör Boyutu
1/1.57 inç
Optik İmaj Sabitleyici (OIS)
Var
Ön Kamera Çözünürlüğü
50 Megapiksel
Ön Kamera Diyafram Aralığı
F2.0
Ön Kamera Video Çözünürlüğü
2160p / 4K
Ön Kamera Video Kare Hızı
30 FPS
Video Çözünürlüğü
2160p / 4K
Video Kare Hızı (FPS)
30 FPS

Pil ve ŞarjPil ve Şarj

Batarya Kapasitesi
4600 miliamper
Hızlı Şarj
Var
Hızlı Şarj Watt
80 Watt
Kablosuz Şarj
Yok
Şarj Soketi
USB Type-C

YazılımYazılım

İşletim Sistemi
Android
İşletim Sistemi Sürümü
Android 13 (T)
Kullanıcı Arayüzü
FunTouch OS

Kablosuz BağlantılarKablosuz Bağlantılar

Bluetooth Özellikleri
AAC aptX SBC
Bluetooth Versiyonu
5.2
Kızılötesi
Yok
NFC
Var
Wi-Fi Versiyonları
Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)

PortlarPortlar

Ses Çıkış Uç Tipi
USB Type-C
USB Bağlantı Tipi
USB Type-C
USB Özellikleri
USB OTG
USB Versiyonu
2.0

GSMGSM

4.5G
Var
4G
Var
5G
Var
Hat Sayısı
Çift Hat
Sim Türü
eSIM Nano-SIM

BoyutlarBoyutlar

Ağırlık
186 gram
Genişlik
74.4 mm
Kalınlık
7.46 mm
Yükseklik
164.2 mm

Diğer ÖzelliklerDiğer Özellikler

Antutu Skoru
544.600
Bildirim Işığı
Yok
Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)
Cam
Hoparlör Türü
Mono
Lansman Tarihi
2023
Parmak izi Okuyucu
Var
Radyo
Yok
SAR Değeri
0.97 Watt/kg
Suya Dayanıklılık
Var

SAR Değeri (Radyasyon)

0.97W/kg

Vivo V29 5G, SAR değeri bilinen 961 telefon arasında 474. sırada — yani modellerin %51'inden daha düşük bir değere sahip. Kategori ortalaması 0.919 W/kg (ortalamanın üstünde).

0ABD sınırı 1.6Türkiye sınırı 2

Türkiye ve AB'de baş-gövde sınırı 2 W/kg'dır; satıştaki tüm telefonlar bu sınırın altında olmak zorundadır. ABD'de ölçüm farklı yöntemle yapılır ve sınır 1.6 W/kg'dır. SAR bir uygunluk ölçüsüdür; daha düşük bir değerin sağlık açısından ölçülebilir avantaj sağladığına dair kesinleşmiş bir bulgu bulunmuyor.

Tüm telefonların SAR sıralamasını gör

Vivo V29 5G Rakip Cep Telefonu Modelleri

Yorumlar ve Değerlendirmeler

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!

Benzer Ürünler