Casper VIA E30 Plus vs Casper VIA M30 Plus Karşılaştırması
Casper VIA E30 Plus
İki ürünün teknik özellikleri %59 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 61 | 55 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Casper | Casper |
| Dahili Depolama | 128 GB | 128 GB |
| Hafıza Kartı Kapasitesi | 256 GB | 256 GB |
| Hafıza Kartı Yuvası | Var | Var |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 4x 2.3 Ghz ARM Cortex-A53 | 4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A53 |
| Bellek (RAM) | 4 GB | 4 GB |
| GPU FrekansıFark | 680 MHz | 650 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU) | PowerVR GE8320 | PowerVR GE8320 |
| İkinci İşlemciFark | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 | 4x 1.5 Ghz ARM Cortex-A53 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.3 Ghz | 2.0 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM TipiFark | LPDDR4 | Bilgi yok |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G35 (MT6765G) | MediaTek Helio G25 |
| Ekran BoyutuFark | 6.52 inç | 6.5 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720x1600 (HD+) Piksel | 720x1600 (HD+) Piksel |
| Ekran En - Boy Oranı | 20:9 | 20:9 |
| Ekran Tazeleme Hızı | 60 Hz | 60 Hz |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD | IPS LCD |
| Piksel YoğunluğuFark | 269 Ppi | 270 Ppi |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera ÇözünürlüğüFark | 16 Megapiksel | 13 Megapiksel |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS) | Yok | Yok |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 8 Megapiksel | 8 Megapiksel |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1080p (Full HD) | Bilgi yok |
| Video Kare Hızı (FPS)Fark | 30 FPS | Bilgi yok |
| Batarya Kapasitesi | 5000 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı ŞarjFark | Bilgi yok | Yok |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 11 (R) | Android 12 (S) |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 | 5.0 |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| NFC | Yok | Yok |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç Tipi | 3.5 mm | 3.5 mm |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim Türü | Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | Bilgi yok | 203.8 gram |
| GenişlikFark | Bilgi yok | 76.5 mm |
| KalınlıkFark | Bilgi yok | 8.8 mm |
| YükseklikFark | Bilgi yok | 165 mm |
| Gövde MalzemesiFark | Bilgi yok | Plastik |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Bilgi yok | Plastik |
| Hoparlör TürüFark | Mono | Bilgi yok |
| Lansman TarihiFark | 2022 | 2023 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Var | Bilgi yok |
| SAR DeğeriFark | Bilgi yok | 0.803 Watt/kg |
| Suya Dayanıklılık | Yok | Yok |


Casper VIA E30 Plus vs Casper VIA M30 Plus Ekran Boyutu Karşılaştırması
Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 6.52") sunuyor.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Casper VIA E30 Plus 100 üzerinden 61, Casper VIA M30 Plus ise 55 puan aldı. Bu puana göre Casper VIA E30 Plus önde. İki model 10 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Casper VIA E30 Plus ve Casper VIA M30 Plus): Ana İşlemci (CPU): 4x 2.3 Ghz ARM Cortex-A53 vs 4x 2.0 Ghz ARM Cortex-A53; GPU Frekansı: 680 MHz vs 650 MHz; İkinci İşlemci: 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 vs 4x 1.5 Ghz ARM Cortex-A53; İşlemci Hızı: 2.3 Ghz vs 2.0 Ghz; Yonga Seti: MediaTek Helio G35 (MT6765G) vs MediaTek Helio G25.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 128 GB; Hafıza Kartı Kapasitesi: 256 GB; Hafıza Kartı Yuvası: Var; Bellek (RAM): 4 GB; Grafik İşlem Birimi (GPU): PowerVR GE8320.








