Tecno Camon 30S vs Vivo V29 5G Karşılaştırması
Vivo V29 5G
İki ürünün teknik özellikleri %49 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 73 | 78 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Tecno | Vivo |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| Hafıza Kartı Yuvası | Yok | Yok |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 | 1x 2.4 Ghz ARM Cortex-A78 (Kryo 670) |
| Bellek (RAM) | 8 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 1000 MHz | 550 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Mali-G57 MC2 | Adreno 642L |
| İkinci İşlemciFark | 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 | 3x 2.2 Ghz ARM Cortex-A78 (Kryo 670) |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.2 Ghz | 2.4 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| Üçüncü İşlemciFark | Bilgi yok | 4x 1.9 Ghz ARM Cortex-A55 |
| Yonga SetiFark | MediaTek Helio G100 | Qualcomm Snapdragon 778G (SM7325) |
| Ekran / Gövde OranıFark | 89.28 (yüzde) | 90.64 (yüzde) |
| Ekran Boyutu | 6.78 inç | 6.78 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2436 (FHD+) Piksel | 1260x2800 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy OranıFark | Bilgi yok | 20:9 |
| Ekran Koruma StandartıFark | Corning Gorilla Glass | Bilgi yok |
| Ekran Tazeleme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Piksel YoğunluğuFark | 393 Ppi | 453 Ppi |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| Diyafram Aralığı | F1.88 | F1.88 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.56 inç | 1/1.57 inç |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS) | Var | Var |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 13 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.2 | F2.0 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 2160p / 4K |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 1440p (Quad HD) 2K | 2160p / 4K |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya KapasitesiFark | 5000 miliamper | 4600 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 33 Watt | 80 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 14 (U) | Android 13 (T) |
| Kullanıcı ArayüzüFark | HiOS | FunTouch OS |
| Bluetooth ÖzellikleriFark | Bilgi yok | AAC aptX SBC |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.3 | 5.2 |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| NFC | Var | Var |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Yok | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim TürüFark | Nano-SIM | eSIM Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 180 gram | 186 gram |
| GenişlikFark | 74.55 mm | 74.4 mm |
| KalınlıkFark | 7.62 mm | 7.46 mm |
| YükseklikFark | 164.49 mm | 164.2 mm |
| Antutu SkoruFark | Bilgi yok | 544.600 |
| Bildirim Işığı | Yok | Yok |
| Gövde Malzemesi | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Plastik (Cam Görünümlü) | Cam |
| Hoparlör TürüFark | Stereo Çift Hoparlör | Mono |
| Lansman TarihiFark | 2024 | 2023 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Var | Yok |
| SAR DeğeriFark | 1.258 Watt/kg | 0.97 Watt/kg |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |


Tecno Camon 30S vs Vivo V29 5G Ekran Boyutu Karşılaştırması
Her iki cihaz da birbirine neredeyse tamamen aynı boyutta bir ekran (yaklaşık 6.78") sunuyor.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Tecno Camon 30S 100 üzerinden 73, Vivo V29 5G ise 78 puan aldı. Bu puana göre Vivo V29 5G önde. İki model 28 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Tecno Camon 30S ve Vivo V29 5G): Ana İşlemci (CPU): 2x 2.2 Ghz ARM Cortex-A76 vs 1x 2.4 Ghz ARM Cortex-A78 (Kryo 670); GPU Frekansı: 1000 MHz vs 550 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Mali-G57 MC2 vs Adreno 642L; İkinci İşlemci: 6x 2.0 Ghz ARM Cortex-A55 vs 3x 2.2 Ghz ARM Cortex-A78 (Kryo 670); İşlemci Hızı: 2.2 Ghz vs 2.4 Ghz.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama: 256 GB; Bellek (RAM): 8 GB; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; Ekran Boyutu: 6.78 inç.








