Vivo V60 vs Vivo Y27s Karşılaştırması
Vivo V60
İki ürünün teknik özellikleri %33 oranında birbiriyle aynıdır.
Puan Karşılaştırması
| Farkını Göster | 76 | 68 |
|---|---|---|
Teknik Özellikler | ||
| Kategori | Cep Telefonu | Cep Telefonu |
| Marka | Vivo | Vivo |
| Dahili DepolamaFark | 256 GB | 128 GB |
| Dahili Depolama Standartı | UFS 2.2 | UFS 2.2 |
| Hafıza Kartı KapasitesiFark | Bilgi yok | 1 TB |
| Hafıza Kartı YuvasıFark | Yok | Var |
| Ana İşlemci (CPU)Fark | 1x 2.8 Ghz | 4x 2.4 Ghz ARM Cortex-A73 (Kryo 265) |
| Bellek (RAM)Fark | 12 GB | 8 GB |
| GPU FrekansıFark | 1150 MHz | 1100 MHz |
| Grafik İşlem Birimi (GPU)Fark | Adreno 722 | Adreno 610 |
| İkinci İşlemciFark | 4x 2.4 Ghz | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 |
| İşlemci Çekirdek Sayısı | 8 Çekirdek | 8 Çekirdek |
| İşlemci HızıFark | 2.8 Ghz | 2.4 Ghz |
| İşlemci Mimarisi | 64 bit | 64 bit |
| RAM Tipi | LPDDR4X | LPDDR4X |
| Üçüncü İşlemciFark | 3x 1.8 Ghz | Bilgi yok |
| Yonga SetiFark | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 (SM7750-AB) | Qualcomm Snapdragon 680 (SM6225) |
| Ekran / Gövde OranıFark | 87.8 (yüzde) | 85.27 (yüzde) |
| Ekran BoyutuFark | 6.77 inç | 6.64 inç |
| Ekran ÇözünürlüğüFark | 1080x2392 (FHD+) Piksel | 1080x2388 (FHD+) Piksel |
| Ekran En - Boy Oranı | 20:9 | 20:9 |
| Ekran Koruma StandartıFark | Vivo Diamond Shield Glass | Bilgi yok |
| Ekran Tazeleme HızıFark | 120 Hz | 90 Hz |
| Ekran TeknolojisiFark | AMOLED | IPS LCD |
| Piksel YoğunluğuFark | 387 Ppi | 394 Ppi |
| Renk SayısıFark | 1.07 Milyar | 16 Milyon |
| Diyafram AralığıFark | F1.88 | F1.8 |
| İkinci Kamera | Var | Var |
| Kamera Çözünürlüğü | 50 Megapiksel | 50 Megapiksel |
| Kamera Sensör BoyutuFark | 1/1.56 inç | Bilgi yok |
| Optik İmaj Sabitleyici (OIS)Fark | Var | Yok |
| Ön Kamera ÇözünürlüğüFark | 50 Megapiksel | 8 Megapiksel |
| Ön Kamera Diyafram AralığıFark | F2.2 | F2.0 |
| Ön Kamera Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1080p (Full HD) |
| Ön Kamera Video Kare Hızı | 30 FPS | 30 FPS |
| Video ÇözünürlüğüFark | 2160p / 4K | 1080p (Full HD) |
| Video Kare Hızı (FPS) | 30 FPS | 30 FPS |
| Batarya CinsiFark | Lityum İyon | Bilgi yok |
| Batarya KapasitesiFark | 6500 miliamper | 5000 miliamper |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| Hızlı Şarj WattFark | 90 Watt | 44 Watt |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Şarj Soketi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | Android | Android |
| İşletim Sistemi SürümüFark | Android 15 | Android 13 (T) |
| Kullanıcı Arayüzü | FunTouch OS | FunTouch OS |
| Bluetooth VersiyonuFark | 5.4 | 5.0 |
| KızılötesiFark | Var | Bilgi yok |
| NFCFark | Var | Bilgi yok |
| Wi-Fi Versiyonları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Ses Çıkış Uç TipiFark | USB Type-C | 3.5 mm |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB OTG | USB OTG |
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| 4.5G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 5GFark | Var | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Sim TürüFark | eSIM Nano-SIM | Nano-SIM |
| AğırlıkFark | 200 gram | 192 gram |
| GenişlikFark | 76.96 mm | 76.17 mm |
| KalınlıkFark | 7.75 mm | 8.17 mm |
| YükseklikFark | 163.753 mm | 164.06 mm |
| Gövde MalzemesiFark | Plastik (Metalik Görünümlü) | Bilgi yok |
| Gövde Malzemesi (Arka Yüzey)Fark | Cam Plastik (Cam Görünümlü) | Bilgi yok |
| Hoparlör TürüFark | Stereo Çift Hoparlör | Bilgi yok |
| Lansman TarihiFark | 2025 | 2023 |
| Parmak izi Okuyucu | Var | Var |
| RadyoFark | Yok | Bilgi yok |
| SAR DeğeriFark | 0.94 Watt/kg | Bilgi yok |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |
Vivo V60 vs Vivo Y27s Ekran Boyutu Karşılaştırması
Vivo V60 modeli, köşeden köşeye 0.13" daha uzun bir ekrana sahip. Bu da toplam kullanım alanının %4.0 daha geniş olduğu anlamına gelir.
Karşılaştırmak İsteyebileceğiniz Ürünler
Sıkça Sorulan Sorular
Yapay zeka değerlendirmesinde Vivo V60 100 üzerinden 76, Vivo Y27s ise 68 puan aldı. Bu puana göre Vivo V60 önde. İki model 31 özellikte ayrışıyor; hangisinin size uygun olduğu bu farklara göre değişir.
Öne çıkan farklar (sırasıyla Vivo V60 ve Vivo Y27s): Dahili Depolama: 256 GB vs 128 GB; Ana İşlemci (CPU): 1x 2.8 Ghz vs 4x 2.4 Ghz ARM Cortex-A73 (Kryo 265); Bellek (RAM): 12 GB vs 8 GB; GPU Frekansı: 1150 MHz vs 1100 MHz; Grafik İşlem Birimi (GPU): Adreno 722 vs Adreno 610.
Her iki modelde de aynı olan özellikler: Dahili Depolama Standartı: UFS 2.2; İşlemci Çekirdek Sayısı: 8 Çekirdek; İşlemci Mimarisi: 64 bit; RAM Tipi: LPDDR4X; Ekran En - Boy Oranı: 20:9.










