Motorola Razr 60 İncelemesi
Motorola Razr 60, 2025 lansmanlı bir katlanabilir telefon olarak günümüzde üst-orta segmentte konumlanıyor. 6.9 inç P-OLED ana ekranı 120 Hz tazeleme hızı ve FHD+ çözünürlükle akıcı bir görsel deneyim sunarken, 3.6 inçlik dış ekran hızlı bildirim ve kamera erişimi sağlıyor. MediaTek Dimensity 7400X yonga seti, 8 GB LPDDR4X RAM ve UFS 2.2 depolama ile günlük işlerde yeterli performans veriyor; ancak ağır oyunlarda üst segmentten uzak kalıyor. 4500 mAh batarya, 30W kablolu ve 15W kablosuz şarjı destekliyor; IP48 sertifikası suya dayanıklılık sunarken toza karşı sınırlı koruma sağlıyor. 50 MP OIS'li ana kamera ve 32 MP ön kamera, 4K video kaydıyla sosyal medya kullanıcılarına hitap ediyor. Alüminyum gövde ve Gorilla Glass Victus ile premium his veren cihaz, katlanabilir form faktörünü nispeten erişilebilir bir fiyatla sunuyor. Özetle bu cihaz, şık ve kompakt bir katlanabilir telefon arayan, performanstan çok tasarım ve taşınabilirliğe önem veren kullanıcılar için idealdir.
Bu değerlendirme kayıtlı teknik özelliklerden yapay zeka ile hazırlanmıştır; fiziksel ürün testi değildir. Puan, kullanıcı oylarından ayrıdır.
Motorola Razr 60 Teknik Değerlendirmesi (Detaylı)
Motorola Razr 60 Artıları
Motorola Razr 60 Eksileri
Son Değerlendirme
Motorola Razr 60, şık katlanabilir tasarımı ve dengeli özellikleriyle günlük kullanımda memnun eder; ancak performans ve pil tarafında üst segment beklentilerini karşılamaz.
Motorola Razr 60 Değerlendirmesi
- Tasarım ve Malzeme86 / 100
- Performans72 / 100
- Teknoloji ve Donanım81 / 100
- Kullanıcı Deneyimi84 / 100
- Fiyat / Performans78 / 100
Sıralama ve Rekabet Analizi
Bu ürün, değerlendirilen 1858 adet Cep Telefonu arasında 711. sırada yer alıyor.
Kategorinin genel Yapay Zeka puan ortalaması 73 iken, bu ürün 80 puan almıştır.
Motorola Razr 60 Alınır mı?
Bilinen Sorunlar / Uyarılar
Kullanım Senaryoları
50 MP OIS'li ana kamera ve 32 MP ön kamera 4K video kaydı sunar; dış ekran hızlı çekim için pratiktir.
Kompakt katlanabilir yapı, dış ekranla hızlı bildirim erişimi ve güncel bağlantı özellikleri günlük işler için idealdir.
Dimensity 7400X ve Mali-G615 MC2, yüksek ayarlı grafik yoğun oyunlarda üst segment performans sunmaz.
8 GB RAM ve 256 GB depolama temel iş uygulamaları için yeterli; ancak hafıza kartı yuvası ve masaüstü modu gibi özellikler yok.
Sıkça Sorulan Sorular
Motorola Razr 60 kamerası kaç megapiksel?
Ana kamera 50 megapiksel, ön kamera 32 megapikseldir. Ana kamera F1.7 diyafram ve OIS desteği sunar.
Motorola Razr 60 su geçiriyor mu?
IP48 sertifikasına sahiptir; suya dayanıklıdır ancak toza karşı tam koruma sağlamaz. Sıvı temasına karşı yine de dikkatli kullanılmalıdır.
Motorola Razr 60 bataryası ne kadar gidiyor?
4500 mAh batarya kapasitesi ve üretici verisi 45 saat 8 dakika dayanım sunar. Gerçek kullanımda ekran süresi kullanım alışkanlıklarına göre değişir.
Motorola Razr 60 hızlı şarj kaç watt?
30 watt kablolu hızlı şarj ve 15 watt kablosuz şarj destekler.
Motorola Razr 60 işlemcisi ne?
MediaTek Dimensity 7400X yonga seti kullanır; 8 çekirdekli (4x2.6 GHz Cortex-A78 + 4x2.0 GHz Cortex-A55) ve Mali-G615 MC2 GPU'ya sahiptir.
Motorola Razr 60 kaç GB RAM?
8 GB LPDDR4X RAM ve 256 GB UFS 2.2 dahili depolama sunar. Hafıza kartı yuvası yoktur.
Motorola Razr 60 ekranı kaç inç?
Ana ekran 6.9 inç P-OLED, dış ekran 3.6 inçtir. Ana ekran 120 Hz tazeleme hızına sahiptir.
Motorola Razr 60 5G destekliyor mu?
Evet, 5G, 4G ve 4.5G destekler. Çift hat (eSIM + Nano-SIM) kullanılabilir.
Motorola Razr 60 Android sürümü ne?
Android 15 işletim sistemi ile gelir.
Motorola Razr 60 ağırlığı ne kadar?
188 gramdır. Katlanabilir yapısına göre hafif sayılabilecek bir ağırlığa sahiptir.
Teknik Özellikler Ne Anlama Geliyor?
MediaTek Dimensity 7400X
Bu yonga seti, 4x2.6 GHz Cortex-A78 ve 4x2.0 GHz Cortex-A55 çekirdekleriyle günlük uygulamalarda akıcılık sağlar. Orta seviye oyunlarda yeterli performans sunarken ağır grafik yüklerinde zorlanabilir. 64 bit mimari ve 8 çekirdek yapısı, çoklu görevlerde dengeli bir deneyim vaat eder.
6.9 inç P-OLED 120 Hz ekran
P-OLED panel, derin siyahlar ve yüksek kontrast sunar; 120 Hz tazeleme hızı kaydırma ve oyunlarda akıcılık sağlar. 1080x2640 FHD+ çözünürlük net bir görüntü verir. Ancak katlanabilir ekran yapısı nedeniyle klasik cam kadar dayanıklı değildir.
3.6 inç dış ekran
Kapalı haldeyken bildirimleri görüntüleme, kamera açma ve hızlı ayarlara erişim sağlar. 1066x1056 piksel çözünürlük ve 413 ppi yoğunlukla nettir. Uygulama desteği sınırlı olabilir; bu nedenle tüm işlevleri ana ekran gibi kullanmak mümkün değildir.
4500 mAh batarya ve 30W şarj
4500 mAh kapasite, günlük kullanımda genellikle yeterli olsa da yoğun kullanımda ara şarj gerekebilir. 30W kablolu şarj, günümüzdeki hızlı şarj standartlarına göre ortalama kalır. 15W kablosuz şarj ise pratiklik sunar.
50 MP OIS'li ana kamera
1/1.95 inç sensör ve F1.7 diyafram, iyi ışıkta detaylı fotoğraflar çeker; OIS düşük ışıkta ve videoda titremeyi azaltır. 4K 30 FPS video kaydı sunar. Telefoto lens olmadığı için yakınlaştırma dijitaldir ve kalite kaybı yaşanabilir.
IP48 sertifikası
Suya karşı koruma sağlar ancak toza karşı tam koruma sunmaz (IP4X sınırlı toz koruması). Bu nedenle tozlu ortamlarda dikkatli kullanılmalıdır. Suya dayanıklılık günlük kazalara karşı güvence sağlar.
UFS 2.2 depolama
UFS 2.2, uygulama açılış ve dosya kopyalama hızlarında UFS 3.1/4.0'a göre daha yavaştır. 256 GB kapasite çoğu kullanıcı için yeterli olsa da hafıza kartı yuvası bulunmadığından depolama genişletilemez.
Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.4
Wi-Fi 6E, 6 GHz bandında daha az girişim ve yüksek hız sunar; Bluetooth 5.4 ise daha stabil ve enerji verimli bağlantı sağlar. Bu özellikler günümüzde üst-orta segmentte beklenen standartlardır.
Teknik Özellikler
Depolama
Donanım
Ekran
Kamera
Pil ve Şarj
Yazılım
Kablosuz Bağlantılar
Portlar
GSM
Boyutlar
Diğer Özellikler
SAR Değeri (Radyasyon)
Motorola Razr 60, SAR değeri bilinen 1048 telefon arasında 362. sırada — yani modellerin %66'inden daha düşük bir değere sahip. Kategori ortalaması 0.932 W/kg (ortalamanın altında).
Türkiye ve AB'de baş-gövde sınırı 2 W/kg'dır; satıştaki tüm telefonlar bu sınırın altında olmak zorundadır. ABD'de ölçüm farklı yöntemle yapılır ve sınır 1.6 W/kg'dır. SAR bir uygunluk ölçüsüdür; daha düşük bir değerin sağlık açısından ölçülebilir avantaj sağladığına dair kesinleşmiş bir bulgu bulunmuyor.
Tüm telefonların SAR sıralamasını gör

















Yorumlar (0)
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.
Giriş Yap